-
Jeżeli pracownik nie otrzymał od pracodawcy wypowiedzenia umowy o pracę (tym samym nie otrzymał świadectwa pracy), gdyż pracodawca zakończył prowadzenie działalności gospodarczej, pracownikowi przysługuje roszczenie o ustalenie istnienia lub nieistnienia stosunku prawnego.
-
Zgodnie z art. 90 ust.1 p.z.p. konsekwencją powzięcia przez Zamawiającego wątpliwości w zakresie podania w ofercie rażąco niskiej ceny, jest wszczepcie procedury zmierzającej do złożenia przez wykonawcę wyjaśnień w tym zakresie.
-
Zapis windykacyjny, został wprowadzony do ustawy Kodeks cywilny nowelą z dnia 18 marca 2011 roku (Dz. U. Nr 85, poz. 458) zmieniającą niniejszą ustawę z dniem 23 października 2011 roku. Zapis windykacyjny jest kolejnym sposobem testamentowego rozrządzenia jakiego może dokonać spadkodawca obok postanowienia, ustanowienia wykonawcy testamentu, czy zapisu zwykłego - mówi Radca Prawny Eliza Krause.
-
Oczywiste omyłki pisarskie, to takie omyłki, które są łatwo zauważalne, które popełniono w sposób niezamierzony np. użyto niewłaściwych wyrazów, nastąpiły pomyłki w pisowni
-
Świadczenia bhp w umowach cywilnoprawnych - odkładkowanie, opodatkowanie i wliczanie w koszty uzyskania przychodów.
-
Ciekawe i skomplikowane wzory na obliczanie prowizji i akordu, jako gotowa treść do regulaminu wynagradzania.
-
Tworzenie i budowa składników wynagradzania, treść regulaminu wynagradzania i układu zbiorowego pracy.
-
Kiedy i jak przeliczać do pełnego miesiąca podstawę wymiaru wynagrodzenia za czas choroby i zasilku w razie choroby i macierzyństwa.
-
Jak zabezpieczyć swoje wierzytelności? W jaki sposób wykorzystać najnowszą nowelizacja ustawy o księgach wieczystych i hipotece?Jak zabezpieczyć swoje wierzytelności pieniężne na nieruchomościach, budynkach lub lokalach dłużnika?
-
Prawo cywilne często nazywane jest prawem umów - kształtowanie stosunków prawnych między podmiotami prawa najczęściej przyjmuje właśnie taką formę. Ważne więc, aby poznać podstawowe zasady tworzenia umów wynikające z przepisów Kodeksu Cywilnego.