Favore.plForumFinanse, prawo, ubezpieczenia

Legalizacja samowoli budowlanej, strona 3

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Legalizacja samowoli budowlanej

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Remontowany 16 kwi 2011, 11:46
    Bo obiekt handlowy to obiekt gospodarczy związany z działalnością gospodarczą. A gdzie znaleźć definicję takiego obiektu?
    Cytuj
  • Bob_Budowlaniec 16 kwi 2011, 12:52
    Nie obiekt gospodarczy jest związany z działalnością rolną i jest to co innego niż obiekt handlowy.

    Natomiast dla zainteresowanych - co to jest obiekt gospodarczy. Precyzuje to rozporządzenie ministra infrastruktury z 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (DzU nr 75, poz. 690).

    Na podstawie § 3 pkt 8 tego rozporządzenia, przez budynek gospodarczy rozumie się budynek przeznaczony do niezawodowego wykonywania prac warsztatowych oraz do przechowywania materiałów, narzędzi, sprzętu i płodów rolnych służących mieszkańcom budynku mieszkalnego, budynku zamieszkania zbiorowego, budynku rekreacji indywidualnej, a także ich otoczenia. Budynek taki w zabudowie zagrodowej może być również przeznaczony do przechowywania środków produkcji rolnej i sprzętu oraz płodów rolnych.
    Cytuj
  • Glinka 1 cze 2015, 17:44
    Przy rozbiórce warto również pomyśleć o firmie sprzątającej. Nie można bowiem pozostawić gruzu na miejscu rozbiórki. Pewex z Warszawy kompleksowo oczyszcza takie powierzchnie. Pozbywa się gruzu i innych materiałów.
    Cytuj
  • suchomski3 22 lip 2015, 15:25
    Moglibyście szerzej opisać swoje doświadczenia w praktyce z legalizacją wtórną samowoli?
    Cytuj
  • goslaw888 22 lip 2015, 22:35
    Trochę trzeba się nachodzić i trochę naczekać. Miałem nieprzyjemną sytuację, bo urzędas wyraźnie chciał ode mnie "drobnej sumki". Zgłosiłem to do prokuratury, ale sprawę umorzono ze względu na brak dowodów...
    Cytuj
Finanse, prawo, ubezpieczenia - dyskusje na forum