Favore.pl

Informacje o użytkowniku "DrekK"

Informacje o użytkowniku "DrekK"

Wyślij zapytanie Zobacz opinie lub Wystaw opinię Obserwuj
Kontakt
- dane niedostępne -
Rejestracja
22 lut 2011, 8:55
STATYSTYKI
  • Opini pozytywnych 0
  • Opini neutralnych 0
  • Opini negatywnych 0
  • Aktywnych usług 0
  • Aktywnych produktów 0
  • Wpisów na forum 20
  • Wpisów w bazie wiedzy 0
Czy kontrola skarbowa może wejść do prywatnego domu
  • więcej Takie sprawy reguluje Ordynacja podatkowa. Jej art 288 wskazuje, że Art. 288. § 1. Kontrolujący ma prawo wstępu na teren, do budynku lub lokalu mieszkalnego kontrolowanego w celu: 1) dokonania oględzin, jeżeli: a) zostały one wskazane jako miejsce wykonywania działalności gospo- darczej lub jako siedziba kontrolowanego, b) jest to niezbędne dla ustalenia lub określenia wysokości zobowiązania podatkowego lub podstawy opodatkowania, c) jest to niezbędne do zweryfikowania faktu poniesienia wydatków na ce- le mieszkaniowe uprawniających do skorzystania z ulg podatkowych; 2) dokonania oględzin oraz przeszukania lokali mieszkalnych, innych pomiesz- czeń lub rzeczy, jeżeli powzięto informację o prowadzeniu niezgłoszonej do opodatkowania działalności gospodarczej albo w przypadku gdy są tam przechowywane przedmioty, księgi podatkowe, akta lub inne dokumenty mogące mieć wpływ na ustalenie istnienia obowiązku podatkowego lub określenie wysokości zobowiązania podatkowego. Skarbówka wejdzie zatem tam gdzie są dokumenty lub mogą one być.
Ulga na internet mobilny
  • więcej Większa niejasność jest jak ktoś np. ma zameldowanie w Warszawie, ale faktycznie mieszka w Gdańsku. Gdzie tą ulgę odpisuje? Ja mam o tyle dobrze, że neta mam stałego i u nie nie ma problemu.
Czy każdy może przekazać 1% na cele charytatywne
  • więcej Samo podanie KRS nie oznacza, ze możemy przekazać 1%. Taka organizacja musi mieć jeszcze status OPP. Dopiero te dwa warunki spełnione razem umożliwiają przekazanie datku.
Inwigilacja pracowników
  • więcej Nielegalne są następujące działania - przynajmniej ja to tak widzę: Kontrolowanie prywatnej korespondencji pracownika Podsłuchiwanie rozmów podwładnego bez jego zgody i bez zgody jego rozmówców Monitoring wszystkich pomieszczeń w miejscu pracy np. szatni lub toalet Przeprowadzanie rewizji osobistych - tego nie może robić nawet ochrona w sklepie! Nadzorowanie korzystania z Internetu bez wcześniejszego uprzedzenia Np. pracownik może zawrzeć z firmą umowę, że ta będzie kontrolować jego prywatne e-maile. Ale w razie sporu przed sądem pracownik może powiedzieć że był do tego zmuszony groźbą czy szantażem. I komu sąd uwierzy? Firmie czy pracownikowi?
Dotacje na stażystę z PUP
  • więcej z tego co wiem to stażystę można zwolnić dyscyplinarnie tak jak każdego innego pracownika.
Ustawa antykryzysowa jak liczyć terminy
  • więcej Gdyby tak to zsumować to jest 5 czy 6 sytuacji jak powinno wyglądać zawieranie, przedłużanie i rozwiązywanie umów czasowych. Ustawa regulująca takie sprawy winna być precyzyjna a nie snuć przypuszczenia. Powinna zawierać również przykłady ilustrujące jak należy stosować w praktyce dane przepisy. łatwiej by się żyło.
Kiedy można dostać zwolnienie dyscyplinarne
  • więcej Nie raz pracodawcy za szybko sięgają po dyscyplinarki, jakby to było panaceum na rozwiązanie problemu. Np. pijaństwo może być spowodowane stresem, bo szef zamiast motywować podwładnych to ich dołuje. A widział ktoś zdołowanego pracownika, który jest efektywny?
Jakie są ulgi dla samotnej matki
  • więcej ustawa o pit jasno wskazuje kto to jest samotny rodzić. WSA w Warszawie 18 września 2007 (III SA/Wa 1133/07) uznał, że [CYTAT] "Przepisy te bowiem w sposób wyraźny i jasny określają (art. 6 ust. 5 u.p.d.f.), kogo należy traktować jako osobę samotnie wychowującą dzieci. Ustawowa definicja osoby samotnie wychowującej dzieci zawarta w art. 6 ust. 5 u.p.d.f. nie odwołuje się w żadnym zakresie do tego, czy drugi rodzic żyje oraz gdzie mieszka. Nie odnosi się również do tego (z wyjątkiem małżeństw), czy tylko jedno z rodziców posiada władzę rodzicielską, czy też taką władzą dysponują obydwoje. W przypadku konkubinatu istotne jest zatem jedynie to, czy dana osoba jest jedną z osób wymienionych w art. 6 ust. 5 u.p.d.f. W rozpatrywanej sprawie skarżący wskazał, że jest kawalerem, a zatem spełnia wymogi ustawowej definicji osoby samotnie wychowującej dzieci. Z treści wniosku wynika, iż spełnia również pozostałe wymogi konieczne do skorzystania z możliwości preferencyjnego opodatkowania." Gościu był w konkubinacie, ale z punktu widzenia PIT jest to kawaler.
Jakie są ulgi dla samotnej matki
  • więcej a jaką stawkę i dochód ma "KrysiaMielcarz". Mam na myśli , dochód z pracy, może własna firma?
Jakie są ulgi dla samotnej matki
  • więcej Z wolnymi związkami to sprawa jest skomplikowana, bo można korzystać z preferencyjnego rozliczania ulgi na dzieci .... i nie można. W zależności na jaki wyrok się spojrzy jest tak czy inaczej Tu ustawa o PIT wymaga doprecyzowania, aby było jasne - wolno lub nie.
OPINIE O UŻYTKOWNIKU
W trosce o wiarygodność opinii oraz reputację usługodawców rejestrujemy adresy IP komputerów, z których wystawiane są opinie.
Użytkownik wystawiający opinię proszony jest również o podanie danych kontaktowych, które nie są jednakże weryfikowane.