Favore.pl

Informacje o użytkowniku "DrekK"

Informacje o użytkowniku "DrekK"

Wyślij zapytanie Zobacz opinie lub Wystaw opinię Obserwuj
Kontakt
- dane niedostępne -
Rejestracja
22 lut 2011, 8:55
STATYSTYKI
  • Opini pozytywnych 0
  • Opini neutralnych 0
  • Opini negatywnych 0
  • Aktywnych usług 0
  • Aktywnych produktów 0
  • Wpisów na forum 20
  • Wpisów w bazie wiedzy 0
1 2 z 2  
Odliczanie kosztów za przejazd ViaTOLL
  • więcej Do kosztów nie zaliczymy kaucji za wydanie urządzenia viaBOX, a to dlatego, że jeśli oddamy urządzenie oddamy to kaucja jest zwracana. Nie wrzucimy też w koszty kar za jazdę bez opłaty - jeśli ktoś złapią za jazdę bez płacenia. Tak stanowi art 16 ust 1 kt 18 ustawy o CIT.
Czy można odwołać pracownika z urlopu?
  • więcej Na pewno przy upadłości pracownik nie powoła się na art 41 k.p który zakazuje wypowiadanie umów pracownikom na urlopie. Ale jak wynika z wyroku SN z dnia 19 lipca 1995 r. (sygn. akt I PRN 36/95) przepis art. 411 K.p. nie może być stosowany w wypadkach, gdy w istocie rzeczy następuje nie likwidacja zakładu pracy lecz jego przejęcie przez inny zakład.
Wypowiedzenie bezterminowego angażu bez przyczyny
  • więcej Nie raz jest tak, że ktoś idzie na bruk, aby pracę dostał znajomy królika. Wiadomo o co chodzi. Puli etatów nie można zwiększać, to robi się czystki a puste miejsca zapełnia się swoimi, tylko lojalnymi i oddanymi. To w urzędach jest praktykowane i tworzy się nepotyzm.
Więzienie za stalking
  • więcej [cytat=Barnaba56] No to będzie jazda. ABW będzie się zajmować nękającymi, w końcu antykomora łapu capu. Jeden taki kaszub co to na podróże wydaje 6 mln zł uporczywie wciska mi w drzwi ulotki, gada non stop w TV i obiecuje cuda (drugą Irlandię), a ostatnio nawet nasyła na ludzi jakiś rachmistrzów. Gdzie mogę zgłosić tego Ma-Tola? A tak w ogóle czy stalking to nie pochodzi od to stalk czyli skradać się, podchodzić? [/cytat] Dobre, wiadomo o kogo chodzi. Politycy bez przerwy nas nękają i coś obiecują. Mnie nęka fiskus, bez przerwy tylko daj i daj, a nie chce dać nic w zamian. To jest dopiero nękanie gorsze niż słanie słów I love you nawet jak się tego nie chce.
Jak zdobyć pozwolenie na sprzedaż piwa
  • więcej Art 18 ustawy o wychowaniu w trzeźwości stanowi, że: 5. Wniosek o wydanie zezwolenia zawiera: 1) oznaczenie rodzaju zezwolenia, 2) oznaczenie przedsiębiorcy, jego siedzibę i adres, w przypadku ustanowienia pełnomocników ich imiona, nazwiska i adres zamieszkania, 3) numer w rejestrze przedsiębiorców lub ewidencji działalności gospodarczej, 4) przedmiot działalności gospodarczej, 5) adres punktu sprzedaży, 6) adres punktu składowania napojów alkoholowych (magazynu dystrybucyjnego). 6. Do wniosku o wydanie zezwolenia należy dołączyć następujące dokumenty: 1) zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej lub odpis z rejestru przedsiębiorców, 2) dokument potwierdzający tytuł prawny wnioskodawcy do lokalu stanowiącego punkt sprzedaży napojów alkoholowych, 3) pisemną zgodę właściciela, użytkownika, zarządcy lub administratora budynku, jeżeli punkt sprzedaży będzie zlokalizowany w budynku mieszkalnym wielorodzinnym, 4) decyzję właściwego państwowego powiatowego inspektora sanitarnego, potwierdzającą spełnienie warunków sanitarnych przez punkt sprzedaży. Z tego wynika, że trzeba mieć założoną działalność gospodarczą oraz dysponować miejscem sprzedaży rozumianym jako lokal. Zastanawiam się jak to jest w przypadku imprez na świeżym powietrzu( jakiś piknik), gdzie przecież nie ma lokalu tylko co najwyższej samochód dostawczy przerobiony na jakiś dystrybutor.
Koszty procesu o prawa pracownika
  • więcej Co do tego co się wlicza do płacy to raczej chodzi o czystą płacę brutto bez dodatków i nadgodzin. Znalazłem jedno orzeczenie Sądu najwyższego, który stwierdził, że do ustalenia wartości przedmiotu sporu w sprawie owynagrodzenie za pracę, w tym także za pracę w godzinach nadliczbowych, nie ma zastosowania art. 231 KPC, mimo że wynagrodzenie to pozostaje w związku z czasem trwania stosunku pracy. Postanowienie SN z 17 marca 2003 r., I PZ 2/03 Skoro nadgodziny nie podlegają pod 23(1) KPC to tym bardziej inne składniki płacy, bo przepis ten stanowi bowiem, że tylko w sprawach o roszczenia pracowników dotyczące nawiązania, istnienia lub rozwiązania stosunku pracy.
Płaca za przestój co się wlicza
  • więcej Stara zasada mówi, że trzeba mieć wszystko na piśmie. Wobec tego gotowość do pracy należy zgłosić tak, aby w sytuacji sporu mieć podkładkę, że zgłaszało się to szefowi. Teraz to już wszystko może byc czymś takim - telefon, e-mail, ale najlepiej mieć pisemne potwierdzenie. Tak dla własnego bezpieczeństwa.
Legalizacja samowoli budowlanej
  • więcej Też nie jestem mocny w sprawach prawa budowlanego ale wiem, że są dwie ścieżki czy drogi legalizacji. Inna droga ma zastosowanie do obiektów postawionych przed 1 stycznia 1995 rokiem, a inna po tej dacie. Jeśli samowola była popełniona przed 1 stycznia 1995 roku to zastosowanie mają przepisy prawa budowlanego z 1974 roku. Ale na czym one polegają to nie zgłębiałem tajemnicy. No nie mam takiej potrzeby.
Dodajoszusta. pl co o tym sądzicie
  • więcej Taka strona może działać otrzeźwiająco dla niektórych, bo dam im przynajmniej do myślenia. Jak stracą kontrakt to drugi raz dwa razy pomyślą co opłaca się robić z kogoś frajera. To nic nowego. na każdym forum można znaleźć ostrzeżenia typu pan XXX nie płaci uważajcie lub Firma ZZZ nie wywiązuje się z kontraktu. Tylko tu jest to w jednym miejscu. Gdyby każdego zamknąć za oczerniającą wypowiedź, to chyba wszyscy byśmy prędzej czy później trafili za kraty. taka jest prawda i nie ma się co oszukiwać, że jest inaczej.
Czy kontrola skarbowa może wejść do prywatnego domu
  • więcej Dodam kolejne paragrafy art. 288 Ordynacji podatkowej bo one odnoszą się do przeszukania nieruchomości § 2. Czynności wymienione w § 1 pkt 2 przeprowadzają upoważnieni pracownicy organu podatkowego po uzyskaniu, na wniosek organu podatkowego, zgody prokuratora rejonowego. Przed przystąpieniem do tych czynności kontrolowa- nemu okazuje się postanowienie prokuratora o wyrażeniu na nie zgody. Przepi- sy Kodeksu postępowania karnego o przeszukaniu odnoszące się do Policji ma- ją także zastosowanie do kontrolujących. Sporządza się protokół tych czynno- ści, który wymaga zatwierdzenia przez prokuratora. W razie odmowy zatwier- dzenia protokołu materiały i informacje zebrane w toku czynności nie stanowią dowodu w postępowaniu podatkowym. § 3. Czynności wymienione w § 1 pkt 1 dokonywane są za zgodą kontrolowanego. W razie braku takiej zgody przepis § 2 stosuje się odpowiednio. § 4. W przypadku gdy nieruchomości lub ich części albo rzeczy znajdują się w po- siadaniu osób trzecich, osoby te są obowiązane je udostępnić, w celu przeszu- kania lub oględzin, na żądanie organu podatkowego. Przepisy § 2 i 3 stosuje się odpowiednio. Jak widać na podstawie paragrafu 2 skarbówka może wejść do domu za zgodą prokuratora, a przedsiębiorca nie może nic zrobić. Wszelkie odmowy lub opór są bezcelowe, a mogą tylko nakręcić spiralę podejrzeń.
1 2 z 2  
OPINIE O UŻYTKOWNIKU
W trosce o wiarygodność opinii oraz reputację usługodawców rejestrujemy adresy IP komputerów, z których wystawiane są opinie.
Użytkownik wystawiający opinię proszony jest również o podanie danych kontaktowych, które nie są jednakże weryfikowane.