Favore.pl

Informacje o użytkowniku "InspektorABC"

Informacje o użytkowniku "InspektorABC"

Wyślij zapytanie Zobacz opinie lub Wystaw opinię Obserwuj
Kontakt
- dane niedostępne -
Rejestracja
13 gru 2010, 9:29
STATYSTYKI
  • Opini pozytywnych 0
  • Opini neutralnych 0
  • Opini negatywnych 0
  • Aktywnych usług 0
  • Aktywnych produktów 0
  • Wpisów na forum 48
  • Wpisów w bazie wiedzy 0
Datki na Radio Maryja a ulga w PIT
  • więcej Z całą przykrością muszę stwierdzić, że datki na Radio Maryja można odliczyć do wysokości 6 proc. dochodu. Czyli jeśli ktoś miał 20 tys. zł dochodu to max . może odliczyć 1200 zł. I tyle musi rzeczywiście przekazać, najlepiej przelewem bankowym. Tutaj nie trzeba mieć potwierdzenia na co poszły pieniądze. Wystarczy dowód wpłaty/przelewu.
Kiedy można dostać zwolnienie dyscyplinarne
  • więcej To może zależeć od wykonywanej pracy. Spóźnienie to może być kłopot. Jeśli ktoś jest załóżmy motorniczym i spóźnia się do pracy, to tramwaj nie wyjeżdża na czas. Wtedy firma płaci miastu odszkodowanie z tytułu spóźnienia. Pewnie jak coś takiego wydarzy się raz na jakiś czas to nie ma sprawy, ale sytuacja powtarzająca się czesto naraża firmę na straty, a to już można traktować jako działanie na szkodę firmy.
Co oznacza mobbing w pracy
  • więcej Instytucja mobbingu została zdefiniowana w art. 94[3] § 2 kodeksu pracy jako działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu wywołującym u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej. Ale pojawia się pytanie co to znaczy długotrwały - czy jest to tydzień, miesiąc, a może pół roku. Niektórzy wytrzymują bardzo długo zanim coś w nich pęknie, a inni już po dniu czy tygodniu mają dość. Dla zainteresowanych - wyrok SN Sąd Najwyższy w wyroku z 17 stycznia 2007 roku stwierdził, że długotrwałość nękania lub zastraszania pracownika musi być rozpatrywana w sposób zindywidualizowany i uwzględniać okoliczności konkretnego przypadku. Nie jest zatem możliwe sztywne wskazanie minimalnego okresu niezbędnego do zaistnienia mobbingu. Z przepisów, wynika jednak, że dla oceny długotrwałości istotny jest moment wystąpienia wskazanych w tych przepisach skutków nękania lub zastraszania pracownika oraz uporczywość i stopień nasilenia tego rodzaju działań (I PK 176/2006, OSNP 2008/5-6, poz. 58). Wiele też zależy od asertywności pracownika. Jeśli ten jest słaby to szybko się załamie. Ale jeśli ma silną psychikę to nie da się łatwo poniżyć.
E - sąd czy warto korzystać
  • więcej Tu jest fajny i obszerny artykuł na tema e-sądu http://mojafirma.infor.pl/poradniki/703,Jak-zlozyc-pozew-w-e-sadzie.html Wszystko jest wyjaśnione w w ciągły i logiczny sposób Elektroniczne postępowanie upominawcze - Kto może być stroną w e-postępowaniu - Rodzaje kont w e-sądzie - Założenie konta w e-sądzie - Podpis elektroniczny - Zakres przedmiotowy spraw - Wszczęcie postępowania i forma pism w e-sądzie - Określenie stron - Dowody w e-postępowaniu - Określenie roszczenia - Opłaty sądowe w e-sądzie
E - sąd czy warto korzystać
  • więcej E-sąd zajmuje się prostymi sprawami cywilnymi, wydając nakazy zapłaty. Rozstrzyga spory dotyczące m.in. niezapłaconych rachunków telefonicznych, rat kredytów, czynszów. Tak więc nie każdą sprawą zajmie się sąd. Na popularność e-sądu wpływają np. niższe koszty postępowania - powodowie przy wnoszeniu pozwu uiszczają tylko 25% opłaty zamiast całej i nie muszą oczekiwać na zwrot przez sąd reszty opłaty w razie zakończenia sprawy przez wydanie prawomocnego nakazu zapłaty.
Dla kogo kasa fiskalna w 2011
  • więcej Do końca kwietnia z kasy fiskalnej zwolnieni są ci co świadczą usługi prawnicze, usługi medyczne, doradztwo, usługi opieki społecznej oraz niektóre kategorie usług świadczonych przez podmioty rozliczające się na podstawie karty podatkowe czyli ryczałtowo. Ze zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania obrotu przy użyciu kasy będą mogli skorzystać ci co mają mało transakcji i dokumentują je fakturami. Te zwolnienia są zawarte w rozporządzeniu ministra finansów z 26 lipca 2010 r. (Dz.U. 2010 Nr 138, poz. 930) i szczegółowo rozpisane w poz. 34 i 37 załącznika do rozporządzenia. I tam warto zajrzeć aby zorientować się co i jak.
Mniejsze dotacje z PFRON
  • więcej Po rządami nowej ustawy o rehabilitacji firma łatwiej ustali prawo do dopłat do wynagrodzeń dla niepełnosprawnych z PFRON w sytuacji, gdy pracownik będzie czekał na wydanie kolejnego orzeczenia potwierdzającego niepełnosprawność. W takiej sytuacji firma będzie dostawać cały czas refundację z PFRON. Jednak jak się w czytać w ustawę, to nowe przepisy nie regulują sytuacji, gdy pracownik nie dostanie kolejnego orzeczenia. Logiczne się wydaje, że firma uzyskała korzyść, której nie powinna. Takie pieniądze trzeba zwrócić do PFRON-u. Tylko na jakiej podstawie?
Od 1 stycznia 2011 zmiany w Kapitale Ludzkim
  • więcej Zasady konkurencyjności zostały zawarte w wytycznych ministra rozwoju regionalnego w zakresie kwalifikowania wydatków w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki wydanych z delegacji ustawy z 6 grudnia 2006 r. o zasadach prowadzenia polityki rozwoju (Dz.U. z 2009 r. nr 84, poz. 712, ze zm) Wytyczne w zakresie kwalifikowania wydatków w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki http://www.efs.gov.pl/Wiadomosci/Documents/EFSwytyczne_2211.pdf
Od 1 stycznia 2011 zmiany w Kapitale Ludzkim
  • więcej W KL zaczęła obowiązywać z początkiem 2011 zasada konkurencyjności na wybór np. trenera prowadzących szkolenia. Czyli trzeba rozesłać zapytania ofertowe do min. trzech trenerów. Takie zapytania firma musi zamieścić też na swojej stronie internetowej. Dzięki temu obniżą się koszty trenera, który nie jest tani. I skończy się laba.
Komu przysługuje prawo do nagrody jubileuszowej
  • więcej [cytat=Rogalik] dotychczasowe stosunki pracy powoduje, że jest on związany ich treścią, a zmiana tych warunków jest możliwa tylko za porozumieniem stron lub na mocy dokonanego przez pracodawcę wypowiedzenia zmieniającego (art. 42 k.p.). Nawet jak jedna firma przejmie drugą a ta pierwsza gwarantowała nagrodę to ta druga przejmuje ten obowiązek. [/cytat] To potwierdził nawet Sąd Najwyższy w wyroku z 21 września 1995 r. (I PRN 60/95 OSNP 1996/7/100).
OPINIE O UŻYTKOWNIKU
W trosce o wiarygodność opinii oraz reputację usługodawców rejestrujemy adresy IP komputerów, z których wystawiane są opinie.
Użytkownik wystawiający opinię proszony jest również o podanie danych kontaktowych, które nie są jednakże weryfikowane.