Favore.pl

Informacje o użytkowniku "Rogalik"

Informacje o użytkowniku "Rogalik"

Wyślij zapytanie Zobacz opinie lub Wystaw opinię Obserwuj
Kontakt
- dane niedostępne -
Rejestracja
17 gru 2010, 11:47
STATYSTYKI
  • Opini pozytywnych 0
  • Opini neutralnych 0
  • Opini negatywnych 0
  • Aktywnych usług 0
  • Aktywnych produktów 0
  • Wpisów na forum 41
  • Wpisów w bazie wiedzy 0
1 2 3 4 5 z 5  
Jakie zmiany zajdą w kredycie konsumenckim w 2012 roku
  • więcej W ustawie jest taki zapis "Kto w zakresie działalności swojego przedsiębiorstwa zawiera z konsumentem umowę o kredyt konsumencki z rażącym naruszeniem wymagań dotyczących informacji przekazywanych konsumentowi przed zawarciem umowy lub treści umowy albo z pominięciem obowiązku doręczenia jej dokumentu, podlega karze grzywny. § 1a. Tej samej karze podlega, kto zawierając z konsumentem umowę o kredyt konsumencki nie dopełnia obowiązku oceny ryzyka kredytowego. § 2. Kto w reklamach dotyczących kredytu konsumenckiego zawierających dane dotyczące kosztu kredytu konsumenckiego, nie podaje: 1) stopy oprocentowania kredytu wraz z wyodrębnieniem opłat uwzględnianych w całkowitym koszcie kredytu, 2) całkowitej kwoty kredytu, 3) rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania, podlega karze grzywny." I teraz pytanie? Kto miałby to egzekwować, KNF czy UOKiK? Otóż KNF się tym nie zajmuje, a UOKiK nie słyszałem aby zajął się bankami i tych ich reklamami.
Expose premiera Tuska - rewelacja czy propaganda
  • więcej Z wcześniejszych informacji wynika, że waloryzację świadczeń z FUS zmienią z procentowej na kwotową. Z jednej strony to ok, bo rozrzut jest spory w waloryzacji, ale z drugiej jak ktoś dobrze zarabiał to ma więcej. To jest swego rodzaju populizm i pewnie jest niezgodny z konstytucją - naruszenie praw nabytych.
Fundusz inwestycyjny w spadku a co z podatkiem
  • więcej A tu inna interpretacja z Warszawy tylko chodzi o to do czego zaliczyć spadek jednostek - na podsatwie ustawy PIT czy od spadków i darowizn. IPPB2/415-320/09-4/MG Wnioskodawca uważa, że od jednostek uczestnictwa odziedziczonych przez Wnioskodawcę po ojcu, jako praw majątkowych, które zgodnie z art. 1 ust. 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn podlegają opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn, nie powinien być pobrany podatek dochodowy. Zgodnie z art. 2 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, przepisów tej ustawy nie stosuje się do przychodów podlegających przepisom o podatku od spadków i darowizn. Dyrektor jednak stwierdził, że przychód osiągnięty z umorzenie jednostek uczestnictwa funduszu inwestycyjnego nabytych przez Wnioskodawcę w drodze dziedziczenia jest przychodem w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, o którym mowa w powołanym powyżej art. 17 ust. 1 pkt 5 ustawy, od którego płatnik zobowiązany był pobrać 19% zryczałtowany podatek dochodowym. Zawsze wyjdą na swoje taka ich rola.
1% podatku na Kościół
  • więcej To dosyć cwane podejście, bo 1% to jakieś 400-600 mln zł, a Fundusz Kościelny to raptem 50 czy 70 mln zł. Czyli Kościół zyskałby na tym sporo więcej niż teraz. Tak księża walczą o zwrot nieruchomości zabranych ich w 1950 roku. A moje pytanie? Skąd Kościół miał te ziemie? bo jak pamiętam z historii w średniowieczu sam łupił kogo się dało. To teraz raczej kościół powinien oddać nieruchomości, które setki lat temu zagarnął.
Czego nie wolno robić podczas zawieszenia działalności gospodarczej
  • więcej Oprócz sprzedaży majątku i przychodów finansowych (np. odsetki z lokat) nie można uzyskiwać żadnych innych przychodów. Tylko podczas zawieszenia jest taki małe ale. Składniki majątku niewykorzystywane na skutek zawieszenia nie korzystają z amortyzacji i o tym wyraźnie mówi art 16c pkt CIT i 22c pkt PIT). W przypadku składników szybko zużywających się moralnie to pewna przeszkoda.
Kiedy możliwe jest refakturowanie faktur VAT?
  • więcej No tak tylko nie dopisałem o co mi jeszcze chodzi, a chodzi mi o moment powstania obowiązku podatkowego - czy ten moment to chwila wykonania usługi czy wystawienia refaktury. Jest to dość istotne, bo refakturę można wystawić z datą późniejszą.
Kiedy możliwe jest refakturowanie faktur VAT?
  • więcej W jednej umowie z klientem jest taki zapis, że refakturowanie kosztów nastąpi po zakończeniu świadczenia usługi. Trochę mnie to dziwi i zastanawiam się czy to jest w ogóle możliwe. Wiem, że pozmieniały się przepisy VAT od nowego roku, ale czy w jakiś sposób dotknęło to refakturowania.
UE ratuje Grecję
  • więcej Ja słyszałem, że sporo osób nie płaci podatku od nieruchomości, bo tam to jest tak skonstruowane, że jak dom jest nieskończony to nie ma podatku. Ludzie wpadli na pomysł, aby tak nie całkiem kończyć budowę domu. Ten jest zdatny do zamieszkania, ale nie do opodatkowania. Dla mnie to jakieś kuriozum. Powinni wprowadzić podatek kastralny i może trochę by im to pomogło.
Jak starać się o rentę inwalidzką
  • więcej To też nie jest tak do końca, że niezdolny do pracy jest od razu niezdolny. Może być niezdolny w jednym zawodzie, ale być zdolnym w innej profesji. W Wyroku z 30 listopada 2000 r. SN (II UKN 99/00 ) stwierdził, że brak możliwości wykonywania pracy dotychczasowej nie jest wystar- czający do stwierdzenia częściowej niezdolności do pracy w sytuacji, gdy jest możliwe podjęcie innej pracy w tym samym zawodzie bez przekwalifikowania lub przy pozytywnym rokowaniu co do możliwości przekwalifikowania zawodowego. A sprawa wyglądała tak (to z uzasadnienia wyroku) tego z 2000 r. "Anna W., urodzona w dniu 24 lipca 1960 r., magister biologii, była w okresie od 1 września 1985 r. do dnia 31 marca 1999 r. zatrudniona jako nauczycielka tego przedmiotu (przyrody) w szkole podstawowej. Podczas czynności zawodowych, wią- żących się między innymi z hodowlą drobnych gryzoni, miała kontakt z alergenami i Wojewódzki Inspektor Sanitarny stwierdził u niej, jako chorobę zawodową, alergiczny nieżyt błon śluzowych nosa (decyzja z dnia 2 lutego 1998 r.). Oddział Zakładu Ubez- pieczeń Społecznych w Ł. ustalił, że choroba ta powoduje 10% uszczerbek na zdro- wiu, lecz nie skutkuje niezdolnością do pracy w stopniu uzasadniającym przyznanie renty "
Serwis ogłoszeń lokalnych tablica. pl
  • więcej Każdy biznes jak chce myśleć o rozwoju musi na siebie zarabiać. na razie portale utrzymują się z reklamy kontekstowej, ale stosując odpowiednie wtyczki do przegladarki można je wyłączyć. U mnie np. nic się nie wyświetla, żadna reklama. Teraz może z tego jakoś im się daje przeżyć, ale za niedługo będą usieli wprowadzić jakieś opłaty. Od sprzedaży nie ma szans, ale za wystawienie już tak, nawet gdyby to miałyby groszowe sprawy.
1 2 3 4 5 z 5  
OPINIE O UŻYTKOWNIKU
W trosce o wiarygodność opinii oraz reputację usługodawców rejestrujemy adresy IP komputerów, z których wystawiane są opinie.
Użytkownik wystawiający opinię proszony jest również o podanie danych kontaktowych, które nie są jednakże weryfikowane.