Favore.pl

Informacje o użytkowniku "SkasowyVAT"

Informacje o użytkowniku "SkasowyVAT"

Wyślij zapytanie Zobacz opinie lub Wystaw opinię Obserwuj
Kontakt
- dane niedostępne -
Rejestracja
17 gru 2010, 11:37
STATYSTYKI
  • Opini pozytywnych 0
  • Opini neutralnych 0
  • Opini negatywnych 0
  • Aktywnych usług 0
  • Aktywnych produktów 0
  • Wpisów na forum 16
  • Wpisów w bazie wiedzy 0
1 2 z 2  
Montaż balustrad z jakim podatkiem VAT 8 czy 23%?
  • więcej Wychodzą po mału nowe interpretacje podatkowe odnoszące się do nowej rzeczywistości. Oto najnowsza z 2 listopada 2001 Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi w interpretacji indywidualnej z dnia 02.11.2011 r. nr IPTPP1/443-621/11-2/ALN stwierdził, że jeżeli montaż balustrad dokonywany jest w ramach budowy, remontu, modernizacji lub przebudowy i wykonywany jest w budownictwie objętym społecznym programem mieszkaniowym, podlega on opodatkowaniu 8% stawką podatku. I nie ma znaczenia czy firma kupiła balustrady do montażu czy po prostu sama je wytworzyła. Oczywiście inne warunki muszą być spełnione - patrz gdzie jest montowana balustrada, schody czy okna , bo to bez róznicy.
Montaż balustrad z jakim podatkiem VAT 8 czy 23%?
  • więcej a w ogóle to taki montaż jest przeprowadzany w budownictwie objętym społecznym programem mieszkaniowym. Bo jeśli tak, to oczywiście 8% i nie ma znaczenia czy firma kupuje te balustrady a następnie je też montuje. Ważne gdzie się to robi.
Drogie paliwo nas zrujnuje
  • więcej Nie 389 euro tylko 359 euro. Problem w tym że u nas wysokość w złotych oblicza się na podstawie średniego kursu z 1 października poprzedniego roku. Im złoty słabsze tym więcej płacimy. Obecnie te podatki wynoszą ponad 60 euro więcej niż minimum ustalone na 359 euro.
Czego nie wolno robić podczas zawieszenia działalności gospodarczej
  • więcej Dodam jeszcze, że można odliczać VAT z otrzymanych faktur w okresie zawieszenia, jeśli zobowiązanie powstało przed zawieszeniem. Ale po odwieszeniu działalności zakupione usługi będą związane z wykonywaniem czynności opodatkowanych. interpretacja indywidualna, sygnatura: ITPP1/443-1114/08/KM 2009.03.17 Istota interpretacji Czy pomimo zawieszenia działalności gospodarczej Wnioskodawca ma prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur za telefony firmowe: stacjonarny i komórkowy oraz Internet? TAK Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego powstaje w przypadku nabycia przedmiotowych usług telekomunikacyjnych, jeżeli faktura zawiera informację, jakiego okresu dotyczy – w rozliczeniu za okres , w którym przypada termin płatności (zgodnie z art. 86 ust. 10 pkt 3) lub jeżeli podatnik nie dokona obniżenia kwoty podatku należnego w tym terminie, może na podstawie art. 86 ust. 11 obniżyć kwotę podatku należnego w deklaracji podatkowej za jeden z dwóch następnych okresów rozliczeniowych.
Czego nie wolno robić podczas zawieszenia działalności gospodarczej
  • więcej Podczas zawieszenia nie ma obowiązku składania faktur VAT - art 99 ust 7a ustawy o VAT z wyjątkiem podatników dokonujących wewnątrzwspółnotowego nabycia usług lub towarów. Oczywiście rozliczenie faktur w okresie zawieszenia składa się za poprzednie okresy rozliczeniowe .
Używanie własnego w firmie, kto za to płaci?
  • więcej Z tymi opłatami za autostrady to sprawka Ministra Finansów, który wydał bardzo niekorzystną interpretację 8 kwietnia 2010. Przed tą datą wydatki za przejazd autostradą i parking były osobno zwracane i to zdaje się bez limitów. "Czy dokonywany przez Spółkę zwrot pracownikom kosztów opłat za przejazd autostradą oraz opłat parkingowych poniesionych przez pracowników podczas podróży służbowej można uznać za koszt uzyskania przychodu Spółki ?" I co napisał Minister Finansów (DD6/033-101-2/MZG/09/PK-579) W ocenie Ministra Finansów pojęcie „koszty z tytułu używania samochodów”, o którym mowa w art. 16 ust. 1 pkt 30 lit. a) ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych obejmuje wszelkie wydatki związane z używaniem samochodu prywatnego przez pracowników na potrzeby podatnika w celu odbycia podróży służbowej. Będą to zatem zarówno tzw. wydatki eksploatacyjne odnoszące się do samochodu, jak również inne koszty używania samochodu ponoszone w trakcie odbywania podróży służbowej, np. opłaty za parkowanie, czy przejazd autostradą. Koszty takie także są kosztami z tytułu używania samochodu prywatnego do celów służbowych. Stanowisko takie znajduje potwierdzenie także w wyroku WSA w Warszawie z dnia 5 lutego 2010 r., sygn. akt III SA/Wa 1502/09. Limitem określonym w art. 16 ust. 1 pkt 30 lit. a) ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych objęte są zatem wszelkie wydatki dotyczące używania samochodu prywatnego do celów prowadzonej przez podatnika działalności. Tym samym kosztami uzyskania przychodów będą wydatki ponoszone na rzecz pracowników z tytułu używania przez nich samochodów na potrzeby podatnika w celu odbycia podróży służbowej (jazdy zamiejscowe) - w wysokości nieprzekraczającej kwoty ustalonej przy zastosowaniu stawek za jeden kilometr przebiegu pojazdu, z zastrzeżeniem art. 16 ust. 5 ww. ustawy.
E - booki są z VATem?
  • więcej Z tym Vatem to jest tak, że trochę jest to bardziej skomplikowane. Vat na książki drukowane oznaczone odpowiednim symbolem ISBN i zaklasyfikowanych do PKWiU (tylko książki papierowe) powoduje, że korzystają one z preferencyjnej stawki 5%. E-book książką nie jest i opodatkowany jest stawką podstawową. Jednak dla przykładu do końca 2010 roku stawką podstawową opodatkowane były audiobooki, a teraz podatek wynosi 5%. Z takich form książek korzystają głównie niewidomi, choć nie tylko i to ze względu na nich wprowadzono wyjątek od zasady.
Które usługi edukacyjne są bez VAT?
  • więcej No tak na wiele zawodów jest nałożony obowiązek ciągłego podnoszenia kwalifikacji zawodowych, i jak to robić określają wewnętrzne przepisy organizacji zrzeszających czy to biegłych rewidentów czy architektów. Ale i tu jest pewna rysa i to zrobiona przez samego ministra finansów, który wydał interpretację PT8/033/6/SBA/11/PT za 6 kwietnia tego roku. W skrócie było tak, Centralny Ośrodek Szkolenia Zawodowego (biegli rewidenci) prowadzi „Usługi w zakresie pozaszkolnych form edukacji, gdzie indziej niesklasyfikowane” i polega głównie na odpłatnym organizowaniu i prowadzeniu. Ta działalność wpisana jest do prowadzonej przez poszczególne Kuratoria Oświaty ewidencji placówek kształcenia ustawicznego, prowadzących działalność oświatową. Tylko ten Centralny ośrodek prowadzi nabór księgowych na kursy, a same kursy prowadzi ktoś inny. No i tu minister finansów napisał, że "jeżeli działalność Wnioskodawcy polega tylko na dokonywaniu naboru, pobieraniu opłat, opłacaniu wykładowców, to tego typu działalności nie można uznać za usługę kształcenia. Usługę kształcenia świadczy w tym wypadku uczelnia wyższa, która rekomenduje wykładowców i wydaje dyplom ukończenia studiów. Działalność Wnioskodawcy w tym zakresie nie spełnia zatem przesłanek do zwolnienia od podatku (ani na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a, ani na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 ustawy o podatku od towarów i usług)." Tak więc nabór na kursy zawodowe nie jest usługą edukacyjną i podlega VAT - do końca 2010 było bez podatku.
Jakie usługi od 1 stycznia są wolne od VAT
  • więcej Większość tego typu kursów będzie mogła zostać zakwalifikowana jako seminarium a to dlatego, że § 2 ust. 4 rozporządzenia z 2006 roku które podałem stanowi że seminarium jest pozaszkolną formą kształcenia o czasie trwania nie krótszym niż 5 godzin zajęć edukacyjnych, której ukończenie umożliwia uzyskanie lub uzupełnienie wiedzy na określony temat, realizowaną zgodnie z programem nauczania przyjętym przez organizatora kształcenia. Co więcej rozporządzenie z 2006 roku wskazuje też, przez „organizator kształcenia” należy rozumieć publiczną i niepubliczną (§ 1 pkt 2): -placówkę kształcenia ustawicznego, placówkę kształcenia praktycznego oraz ośrodek dokształcania i doskonalenia zawodowego, prowadzące kształcenie ustawiczne w formach pozaszkolnych, - osobę prawną i fizyczną prowadzącą działalność oświatową, wymienioną w art. 83a ust. 2 ustawy z 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572, z późn. zm), obejmującą prowadzenie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych, dla której uzyskała akredytację, o której mowa w art. 68b ustaw Co prawda ustawa o VAT milczy o prywatnych organizator, ale odrębne przepisy je wciągają w system edukacji. Poszedłbym nawet dalej. Tymi odrębnymi przepisami i którym mówi ustawa VAT nie muszą być inne ustawy czy rozporządzenia, ale np. uchwały samorządu zawodowego. W tym ostatnim przypadku fiskus mógłby się jednak stawiać, choć i tak nie miałby szans.
Jakie usługi od 1 stycznia są wolne od VAT
  • więcej [cytat=Secularum] 29) usługi kształcenia zawodowego lub przekwalifikowania zawodowego, inne niż wymienione w pkt 26: a) prowadzone w formach i na zasadach przewidzianych w odrębnych przepisach, lub b) świadczone przez podmioty, które uzyskały akredytację w rozumieniu przepisów o systemie oświaty – wyłącznie w zakresie usług objętych akredytacją, lub c) finansowane w całości ze środków publicznych oraz świadczenie usług i dostawę towarów ściśle z tymi usługami związane. [/cytat] Przepisy powyżej nie stanowią problemu i są raczej dość precyzyjne. Ale wiem, że najwięcej problemów stwarza art. 29 a konkretnie "usługi kształcenia zawodowego lub przekwalifikowania zawodowego" i odrębne przepisy. W przypadku odrębnych przepisów o których ustawa VAT nie wspomina może chodzić np. o przepisy rozporządzenia ministra edukacji i nauki z 3 lutego 2006 r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. Nr 31 poz. 216). Zaglądając do tego rozporządzenia widzimy § 2 ust. 1, że uzyskiwanie i uzupełnianie przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych odbywa się w następujących pozaszkolnych formach kształcenia: 1. kurs; 2. kurs zawodowy; 3. seminarium; 4. praktyka zawodowa. I formy kształcenia zawodowego spełniającego przesłanki § 2 korzystają ze zwolnienia VAT.
1 2 z 2  
OPINIE O UŻYTKOWNIKU
W trosce o wiarygodność opinii oraz reputację usługodawców rejestrujemy adresy IP komputerów, z których wystawiane są opinie.
Użytkownik wystawiający opinię proszony jest również o podanie danych kontaktowych, które nie są jednakże weryfikowane.