Favore.pl

Informacje o użytkowniku "bankowy77"

Informacje o użytkowniku "bankowy77"

Wyślij zapytanie Zobacz opinie lub Wystaw opinię Obserwuj
Kontakt
- dane niedostępne -
Rejestracja
7 kwi 2011, 8:49
STATYSTYKI
  • Opini pozytywnych 0
  • Opini neutralnych 0
  • Opini negatywnych 0
  • Aktywnych usług 0
  • Aktywnych produktów 0
  • Wpisów na forum 26
  • Wpisów w bazie wiedzy 0
Co sadzicie o kupowaniu pustych faktur?
  • więcej Takie uniku podatkowe stosowały również osoby fizyczne przy ulgach podatkowych. Jak były jeszcze te odliczenia od podatku w związku z remontem tzw. ulga remontowała, to ludzie też kupowali faktury i na ich podstawie odliczali coś czego w mieszkaniu nie zrobili. Ci co mieli duże odliczenia a małe podatki to do dnia dzisiejszego odzyskują podatek, choć ulga skończyła się w 2005 roku.
Polbank będzie polskim bankiem
  • więcej Certyfikaty trzeba instalować na komputerze, ale przynajmniej nie ma już potrzeby posiadania tylko windowsa XP. Podobno jeszcze 3 lata temu kiedy Vista zagościła na dobre, bank nie dawał możliwości klientom korzystania z bankowości elektronicznej. Nie wiem jak oni zdobyli 800 tys. klientów przy takim modelu funkcjonowania. Może ratowało ich to wysokie oprocentowanie, ale i tak było ono małe w stosunku do ponoszonego ryzyka. Może dawali 1,-2 % więcej niż konkurencja ale ryzyko były kilkakrotnie wyższe.
Pozwy zbiorowe w sieci?
  • więcej Pozew zbiorowy ograniczony jest do konsumenta. Strach pomyśleć co by było jakby firmy też mogły dochodzić swoich roszczeń w ten sposób. I mam na myśli opcje walutowe na których polskie firmy mogły stracić nawet 14 mld zł. A do tego inne sytuacje. Banki by padały jeden za drugim. Nie ma się co czarować, banki żyją z naciągania ludzi i firm.
Krach na rynkach
  • więcej Ciekawe ile OFE straciło na tych spadkach? Teraz to raczej nie warto przechodzić na emeryturę. Giełda w sierpniu straciła to co wypracowała przez ten rok i to w niecały tydzień.
Czego nie wolno robić podczas zawieszenia działalności gospodarczej
  • więcej Można prowadzić w zawieszeniu tzw. czynny zarząd, czyli wywiązywać się z obowiązków prawnych które przecież nie wygasają z chwilą zawieszenia. Ponadto można regulować sprawy związane z utrzymaniem firmy na powierzchni, a więc wywiązywać się z już zawartych umów. Np. opłacać rachunki za telefon czy zamówione prenumeraty gazet specjalistycznych. Normalnie w okresie zawieszenia nie można zaciągać przecież nowych zobowiązań, bo inaczej zawieszenie byłoby fikcją.
Czy można odwołać pracownika z urlopu?
  • więcej Wiele firm wzywa pracowników z urlopu aby dać im wymówienie z pracy. Teoretycznie wręczenie takiego wymówienia jest dopuszczalne, ale jeśli to był jedyny powód przerwania urlopu to firma na bank będzie miała sprawę w sądzie pracy. Tak niestety jest w firmach, w których nagle pogorszyły się warunki i na gwałt szuka się oszczędności, tyle że to żadne oszczędności. Niektórzy kadrowi żyją jeszcze w minionej epoce, gdzie odszkodowania za zerwany urlop były tylko w teorii.
Fundusz Inwestycyjny czy lokata?
  • więcej Inflacja wynosi już 5% i wszyscy są tym zaskoczeni. Zdrożały nawet buty co stało się pierwszy raz od 2001 roku. RPP będzie podnosić stopy ale wpływu aż takiego nie ma inflację, a przydusić może wzrost. Co do struktur to jest to dla dobrze wyedukowanych finansowo. Jedna ze struktur Deutche Banku zakłada 15 lat inwestycji. jak spóźnisz się z wpłatą to zrywa się umowę i inwestor traci część kapitału. To dla ludzi świadomych ryzyka.
Gdzie najlepiej założyć lokatę na pół roku
  • więcej No to jest problem bo inflacja pokazała pazury i już od dawna nie mieści w celu inflacyjnym NBP. Ale skutek będzie taki, że RPP podniesie stopy procentowe do poziomu inflacji, zdrożeją kredyty, ale lokaty ledwo drgną. Na tym zarabiają banki i tak łatwo z tego nie zrezygnują. Poszukaj po jakiś promocjach bankowych typu 6 proc. na pół roku.
ING daje na OKO dodatkowe 1, 75% warto?
  • więcej Ludzie traktują lokaty bankowe jako formę inwestycji tymczasem to nie jest rola lokat. Oprocentowanie w banku to ma być ochrona przed inflacją i nic więcej. Fakt, że obecnie żaden bank nie daje na tyle wysokiego oprocentowania, aby uchronić środki przed inflacją. W najlepszym przypadku pod odjęciu podatku belki klient zarobi 0,xx% albo nic. Obecnie inflacja wynosi 4,5 % więc lokata powinna być oprocentowana na poziomie min 5%.
Nowe ułatwienia dla firm, 5 miesięcy bez ZUS
  • więcej Niższe składki i co? Emerytura teraz jest wyliczania w oparciu o kapitał początkowy. Nie ma składek nie ma emerytury. Może należałoby raczej zmniejszać obciążenia fiskalne i parafiskalne i żadnych takich projektów nikt by nie potrzebował.
OPINIE O UŻYTKOWNIKU
W trosce o wiarygodność opinii oraz reputację usługodawców rejestrujemy adresy IP komputerów, z których wystawiane są opinie.
Użytkownik wystawiający opinię proszony jest również o podanie danych kontaktowych, które nie są jednakże weryfikowane.