-
Naukę podróżowania autem najlepiej zacząć w wieku szczenięcym. Później również można przyzwyczaić psa do tego środka lokomocji, ale bądźmy przygotowani na dłuższy trening.
-
Nie tylko my źle znosimy upały. Także nasi czworonożni przyjaciele nie lubią wysokich temperatur. Winowajcą jest gęsta sierść, która dodatkowo grzeje psa. W jaki sposób możemy pomóc pupilowi przetrwać upalne dni i zapobiec przegrzaniu jego organizmu?
-
Różnica pomiędzy wypowiedzeniem a porozumieniem stron jest znaczna. W pierwszym przypadku to jedna ze stron (pracownik lub pracodawca) określa, że nie chce dalej współpracować z drugą stroną.
-
Jesteś skrupulatny i dokładny? Lubisz, kiedy wszystko wokół ciebie chodzi jak w zegarku, na biurku masz zawsze ład i porządek, a inni proszą cię o przypominanie o terminach? Warto więc wykorzystać swoje atuty i znaleźć pracę, która będzie odpowiadała twoim zdolnościom.
-
Wysyłasz dziesiątki CV, następnie chodzisz na rozmowy kwalifikacyjne. Jednak po pierwszym spotkaniu z pracodawcą kontakt się urywa. Jaki może być tego powód? I co zrobić, by rekruter zadzwonił z zaproszeniem na drugi etap kwalifikacji?
-
Wiele osób uważa, że pies jest kłopotliwym pasażerem. I niestety, trzeba przyznać, że to prawda. Największy problem mają właściciele dużych, kudłatych czworonogów, które zapierają się wszystkimi łapami, gdy tylko zobaczą drzwi samochodu.
-
Jest wczesne popołudnie. Cała rodzina zgromadziła się przy stole i je obiad. A właściwie usiłuje cokolwiek zjeść, gdyż wokół stołu cały czas chodzi pies i patrzy na każdego błagalnym wzrokiem, oczekując smakołyków.
-
Parking przed dużym centrum handlowym. Południe. Temperatura w cieniu 35 stopni. Przechodząc obok jednego z aut, widzimy że w środku siedzi pies. Wszystkie szyby w samochodzie są zamknięte, właściciela nie widać. Pies rozgląda się nerwowo i ciężko dyszy. Co powinniśmy a nawet musimy zrobić w takiej sytuacji?
-
Wbrew pozorom czytanie ogłoszeń o pracę nie jest proste. Często okazuje się, że osoby poszukujące posady zgłaszają się na stanowiska, które w ogóle ich nie interesują bądź trafiają na bardzo nieuczciwych pracodawców. Warto więc pamiętać o kilku zasadach dotyczących czytania ogłoszeń o wolnych stanowiskach i nauczyć się widzieć to, co nie zawsze jest napisane.
-
Umiejętność prowadzenia psa na smyczy jest bardzo ważna, szczególnie, jeśli mieszkamy w dużym mieście. Pozwala to zapewnić naszemu pupilowi bezpieczeństwo w trakcie spaceru lub biegania z psem. Najpierw jednak należy nauczyć rozbrykanego szczeniaka poruszania się ze smyczą. Oto najprostszy sposób.