-
W pracy istotna jest nie tylko wysokość wynagrodzenia i atmosfera w zespole. Nie mniej ważny element to dobry szef. Taki, który jest otwarty na rozwój pracowników i ich potrzeby. W jaki sposób rozpoznać go już na rozmowie kwalifikacyjnej?
-
Czy niektóre teksty sprawiają, że ogarnia cię senność? Tak samo czuje się rekruter czytający CV, które wyglądem przypomina rozprawę naukową - dużo mądrych słów, mało akcji. Aby CV przyciągało uwagę pracodawcy, powinno być dynamiczne. Jak można osiagnąć ten cel?
-
Profesjonalizm w każdym zawodzie to podstawa. Ludzie chętniej zaufają osobie, która posiada doświadczenie i jest w stanie im doradzić. Na wielu stanowiskach profesjonalistami są osoby młode, jednak istnieją takie rodzaje pracy, gdzie znajomość zawodu idzie w parze z wiekiem. Oto kilka stanowisk, na które z powodzeniem mogą aplikować ludzie w średnim wieku oraz starsi.
-
Różnica pomiędzy wypowiedzeniem a porozumieniem stron jest znaczna. W pierwszym przypadku to jedna ze stron (pracownik lub pracodawca) określa, że nie chce dalej współpracować z drugą stroną.
-
Wysyłasz dziesiątki CV, następnie chodzisz na rozmowy kwalifikacyjne. Jednak po pierwszym spotkaniu z pracodawcą kontakt się urywa. Jaki może być tego powód? I co zrobić, by rekruter zadzwonił z zaproszeniem na drugi etap kwalifikacji?
-
Wbrew pozorom czytanie ogłoszeń o pracę nie jest proste. Często okazuje się, że osoby poszukujące posady zgłaszają się na stanowiska, które w ogóle ich nie interesują bądź trafiają na bardzo nieuczciwych pracodawców. Warto więc pamiętać o kilku zasadach dotyczących czytania ogłoszeń o wolnych stanowiskach i nauczyć się widzieć to, co nie zawsze jest napisane.
-
Czujesz, że masz monotonną pracę i nic ciekawego cię już w niej nie czeka? Każdego ranka wstajesz z łóżka z niechęcią, a na piątek czekasz niecierpliwie już w poniedziałek? Nie, to nie musi oznaczać, że powinieneś zmienić pracę. Być może wystarczy zmodyfikować nieco swoje nastawienie.
-
Samozatrudnienie - obecnie używa się raczej formy prowadzenie firmy - to prowadzenie działalności na własne ryzyko i własny rachunek, czyli opozycja do pracy na etacie. Jak można się domyślić, taka forma zatrudnienia wiąże się z wieloma zaletami, ale też z wadami. Co zyskamy, a na co trzeba uważać przy samozatrudnieniu?
-
Kandydaci postrzegają go jako strażnika wymarzonej posady, którego wszystkimi siłami trzeba przekonać, by nam ją podarował. On sam traktuje swój zawód jak konieczność - chyba, że jest jego pasją. Rekruter. Tak samo jak każdy inny człowiek, ma różne osobowości i różne drogi prowadzą do jego zrozumienia. Oto kilka najpopularniejszych twarzy osób zajmujących się rekrutacją i sposoby postępowania z każdą z nich.
-
Znaleźliśmy dobrą pracę, zajmujemy oczekiwane stanowisko. Wywiązujemy się ze swoich obowiązków, a szef jest z nas zadowolony. Nagle, jak grom z jasnego nieba, pojawia się ciekawa oferta pracy od konkurencyjnej firmy. Bijemy się z myślami - zrezygnować z obecnej pracy? Oto kilka pytań, które warto sobie zadać przed podjęciem decyzji.