-
Odebranie dyplomu to bardzo ważna chwila w życiu każdego studenta. Tuż po zakończeniu studiów wielu absolwentów szkół wyższych rozpoczyna poszukiwania pierwszego zatrudnienia. Dla części z nich zadanie to może okazać się dużym wyzwaniem, szczególnie jeśli nie posiadają doświadczenia zawodowego. Przeczytaj nasz poradnik, w którym przedstawiamy jak skutecznie wejść na rynek pracy.
-
Właśnie skończyłeś studia i szukasz pracy? Chcesz jak najlepiej wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej, mimo niewielkiego doświadczenia w tym zakresie? Zapoznaj się zatem z kilkoma często używanymi wypowiedziami i unikaj ich jak ognia.
-
Profesjonalizm w każdym zawodzie to podstawa. Ludzie chętniej zaufają osobie, która posiada doświadczenie i jest w stanie im doradzić. Na wielu stanowiskach profesjonalistami są osoby młode, jednak istnieją takie rodzaje pracy, gdzie znajomość zawodu idzie w parze z wiekiem. Oto kilka stanowisk, na które z powodzeniem mogą aplikować ludzie w średnim wieku oraz starsi.
-
Wbrew pozorom czytanie ogłoszeń o pracę nie jest proste. Często okazuje się, że osoby poszukujące posady zgłaszają się na stanowiska, które w ogóle ich nie interesują bądź trafiają na bardzo nieuczciwych pracodawców. Warto więc pamiętać o kilku zasadach dotyczących czytania ogłoszeń o wolnych stanowiskach i nauczyć się widzieć to, co nie zawsze jest napisane.
-
Czujesz, że masz monotonną pracę i nic ciekawego cię już w niej nie czeka? Każdego ranka wstajesz z łóżka z niechęcią, a na piątek czekasz niecierpliwie już w poniedziałek? Nie, to nie musi oznaczać, że powinieneś zmienić pracę. Być może wystarczy zmodyfikować nieco swoje nastawienie.
-
Pisanie CV to wbrew pozorom nie jest łatwa sztuka - zwłaszcza, jeśli chcemy je dopasować do oczekiwań rekrutera.
-
Skończyłeś studia i zaczynasz odpowiadać na interesujące cię oferty pracy? A może dostałeś właśnie propozycję zatrudnienia i rozpoczyna się twoja kariera zawodowa? Niezależnie od tego, na jakim etapie jesteś, chcesz podejmować trafne decyzje oraz unikać tych, które mogą ci zaszkodzić.
-
Znalezienie pracy zaraz po studiach nie jest prostą sprawą. Rynek pełen jest świeżo upieczonych magistrów i inżynierów, którzy ciągle szukają zatrudnienia. Jak możemy zwiększyć swoje szanse na otrzymanie propozycji pracy?
-
Istnieją branże, w których zawsze będzie można znaleźć zatrudnienie oraz takie, które przeżywają boom na rynku pracy co kilka lat. Analizując dane z minionych lat, łatwo można wyciągnąć wnioski, w jakich kierunkach warto się kształcić, by nie mieć w przyszłości problemów ze znalezieniem pracy. Sytuacja na rynku pracy w roku 2014 doskonale pokazuje, w którą stronę zmierza gospodarka i jakiego typu pracownicy będą w przyszłości poszukiwani.
-
W obecnych czasach bardzo wielu młodych ludzi decyduje się na to, aby wcześniej pójść do pracy. Rezygnują ze studiów lub przechodzą na studia zaoczne. Uważają, że lepiej jest mieć doświadczenie i wykształcenie, bo to jest ważniejsze dla potencjalnych pracodawców.