-
Często umowa o pracę ustalana jest w różnej formie. Jaka musi być forma umowy, aby ważność została zachowana?
-
Aby nasze ogłoszenie o pracę trafiło do szerokiego grona odbiorców, warto skorzystać z internetowych serwisów ogłoszeniowych. W ten szybki i łatwy sposób zwiększymy swoje szanse na znalezienie idealnego kandydata na oferowane przez nas stanowisko.
-
Obecnie na facebooku wiele osób posiada swoje prywatne profile. Wszystkim towarzyszy błędny sposób myślenia, że profil jest w pełni prywatny. Czasami pracodawcy mogą regularnie przeglądać prywatne tablice.
-
Jednym z niezbędnych zawodów na dzisiejszym rynku pracy jest kierowca samochodu ciężarowego. To dzięki nim towary trafiają w odległe miejsca kraju, a nawet kontynentu. Mimo dużego zapotrzebowania nie każdy jednak decyduje się na podjęcie takiej pracy - jest naprawdę ciężka.
-
Zmiany, jakie szykuje nam współczesny świat nieuchronnie wiążą się ze zjawiskiem starzeniem się społeczeństwa. W krajach wysoko rozwiniętych przybywa ludzi w podeszłym wieku, często niedomagających potrzebujących całodobowej opieki. Zatroskane rodziny decydują się na wynajęcie opiekuna godnego zaufania, co niejednokrotnie wiąże się z zamieszkaniem wraz z podopiecznym. Kto decyduje się na pracę w takim charakterze?
-
Różnica pomiędzy wypowiedzeniem a porozumieniem stron jest znaczna. W pierwszym przypadku to jedna ze stron (pracownik lub pracodawca) określa, że nie chce dalej współpracować z drugą stroną.
-
Jeszcze kilka lat temu nikt specjalnie nie zastanawiał się nad wyborem mechanika jechało się po prostu do najbliższego, który działał na naszym osiedlu i w większości przypadków samochodem można było dalej podróżować.
-
Samozatrudnienie - obecnie używa się raczej formy prowadzenie firmy - to prowadzenie działalności na własne ryzyko i własny rachunek, czyli opozycja do pracy na etacie. Jak można się domyślić, taka forma zatrudnienia wiąże się z wieloma zaletami, ale też z wadami. Co zyskamy, a na co trzeba uważać przy samozatrudnieniu?
-
Pracujemy w jednej firmie już jakiś czas. Może rok, może dwa lata - nieważne. W pewnym momencie dochodzimy do wniosku, że dotychczasowa kwota wynagrodzenia już nas nie satysfakcjonuje. Chcemy poprosić szefa o podwyżkę - tylko jak to zrobić?
-
Wreszcie nadszedł ten dzień. Po długotrwałym odpowiadaniu na oferty pracy, po wielu wysłanych aplikacjach i odbytych rozmowach kwalifikacyjnych firma twoich marzeń zaproponowała ci stanowisko. Pozostała jeszcze jedna kwestia, czyli ustalenie wynagrodzenia.