Aby nasze ogłoszenie o pracę trafiło do szerokiego grona odbiorców, warto skorzystać z internetowych serwisów ogłoszeniowych. W ten szybki i łatwy sposób zwiększymy swoje szanse na znalezienie idealnego kandydata na oferowane przez nas stanowisko.
Różnica pomiędzy wypowiedzeniem a porozumieniem stron jest znaczna. W pierwszym przypadku to jedna ze stron (pracownik lub pracodawca) określa, że nie chce dalej współpracować z drugą stroną.
Jeszcze kilka lat temu nikt specjalnie nie zastanawiał się nad wyborem mechanika jechało się po prostu do najbliższego, który działał na naszym osiedlu i w większości przypadków samochodem można było dalej podróżować.
Samozatrudnienie - obecnie używa się raczej formy prowadzenie firmy - to prowadzenie działalności na własne ryzyko i własny rachunek, czyli opozycja do pracy na etacie. Jak można się domyślić, taka forma zatrudnienia wiąże się z wieloma zaletami, ale też z wadami. Co zyskamy, a na co trzeba uważać przy samozatrudnieniu?
Pracujemy w jednej firmie już jakiś czas. Może rok, może dwa lata - nieważne. W pewnym momencie dochodzimy do wniosku, że dotychczasowa kwota wynagrodzenia już nas nie satysfakcjonuje. Chcemy poprosić szefa o podwyżkę - tylko jak to zrobić?
Wreszcie nadszedł ten dzień. Po długotrwałym odpowiadaniu na oferty pracy, po wielu wysłanych aplikacjach i odbytych rozmowach kwalifikacyjnych firma twoich marzeń zaproponowała ci stanowisko. Pozostała jeszcze jedna kwestia, czyli ustalenie wynagrodzenia.
Często w momencie gdy otrzymujemy ofertę pracy zgadzamy się na takie warunki, jakie proponuje nam nasz przyszły pracodawca. Nie wiemy, że możemy lub nie czujemy się na siłach, żeby spróbować wynegocjować lepsze zarobki.