-
Pracujemy w jednej firmie już jakiś czas. Może rok, może dwa lata - nieważne. W pewnym momencie dochodzimy do wniosku, że dotychczasowa kwota wynagrodzenia już nas nie satysfakcjonuje. Chcemy poprosić szefa o podwyżkę - tylko jak to zrobić?
-
Nie od dziś wiadomo, że pozycja kobiet i mężczyzn na rynku pracy nie jest taka sama. Problem stanowi zarówno istnienie zawodów silnie sfeminizowanych, takich jak nauczyciel czy pielęgniarka, do których panowie maja utrudniony dostęp, jak również nieobecność kobiet na stanowiskach kierowniczych.
-
Powszechnie panuje pogląd, że umowa o pracę, jest najbardziej korzystna dla pracownika i stosunkowo najmniej opłacalna dla pracodawcy. Czy tak jest faktycznie?
-
Dostałeś zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną w twojej wymarzonej firmie. Zrobiłeś wszystko, co w twojej mocy, żeby się do niej przygotować i pełen nadziei przychodzisz na spotkanie, a na miejscu okazuje się, że rekruter jest niechętny, a nawet niemiły. Co możesz zrobić w takiej sytuacji, aby wzbudzić w nim zainteresowanie i uratować swoją szansę na pracę?
-
Wreszcie nadszedł ten dzień. Po długotrwałym odpowiadaniu na oferty pracy, po wielu wysłanych aplikacjach i odbytych rozmowach kwalifikacyjnych firma twoich marzeń zaproponowała ci stanowisko. Pozostała jeszcze jedna kwestia, czyli ustalenie wynagrodzenia.
-
Długie godziny pracy wcale nie gwarantują wspaniałych efektów. Jeśli chcemy osiągać sukcesy, lepszym (i mniej męczącym) sposobem będzie inteligentne planowanie działań. Brak nadgodzin, świetne rezultaty oraz zadowolenie z pracy - to możliwe!
-
Istnieją branże, w których zawsze będzie można znaleźć zatrudnienie oraz takie, które przeżywają boom na rynku pracy co kilka lat. Analizując dane z minionych lat, łatwo można wyciągnąć wnioski, w jakich kierunkach warto się kształcić, by nie mieć w przyszłości problemów ze znalezieniem pracy. Sytuacja na rynku pracy w roku 2014 doskonale pokazuje, w którą stronę zmierza gospodarka i jakiego typu pracownicy będą w przyszłości poszukiwani.
-
Często w momencie gdy otrzymujemy ofertę pracy zgadzamy się na takie warunki, jakie proponuje nam nasz przyszły pracodawca. Nie wiemy, że możemy lub nie czujemy się na siłach, żeby spróbować wynegocjować lepsze zarobki.
-
Każda rozmowa kwalifikacyjna kończy się pytaniem od ewentualnego pracodawcy: Czy ma Pan do mnie jakieś pytanie? Nie trzeba nikogo przekonywać, że jest to swoiste pytanie pułapka. O co powinniśmy zapytać na rozmowie o pracę i jak się do niej starannie przygotować.
-
Nie tylko znalezienie dobrej pracy jest wyzwaniem. Także wyszukanie idealnego kandydata na dane stanowisko to bardzo trudne zadanie. Spośród wielu chętnych musimy dobrać osobę nie tylko posiadającą zadowalające nas kompetencje, ale także pasującą do zespołu. Jak tego dokonać?