Favore.plForumCzas wolny, o turystyce i sporcie

Jaki sport wskazany przy problemach z kregosłupem?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jaki sport wskazany przy problemach z kregosłupem?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • andriej 22 lip 2010, 13:51
    Jestem informatykiem przez to całe dnie spędzam przed komputerem. Ostatnio odczuwam bóle w plecach. Myślałem, żeby zacząć uprawiać jakiś sport, dla ruchu i kondycji, a przy okazji też dla zminimalizowania bólów kręgosłupa. Co będzie najlepsze?
    Cytuj
  • Filiposlaw 24 lip 2010, 19:42
    Na pewno pływanie jest dobre, zresztą nie tylko na tego typu schorzenia, bo ćwiczysz w odciążeniu. A jednocześnie wzmacniasz mięśnie, które podtrzymują kręgosłup.
    Cytuj
  • nikoleta 26 lip 2010, 21:44
    Pływanie to świetny pomysł! Ja proponuję także jogę, naprawdę świetnie działa na wszelkie problemy z kręgosłupem i nie tylko
    Cytuj
  • studioefekthome 14 wrz 2010, 15:50
    i pillates uśmiech
    Cytuj
  • caryca 14 wrz 2010, 17:11
    Co do sportu nie za bardzo Ci pomogę. Natomiast wiem, że dla osób z bólem kręgosłupa zaleca się swobodne wiszenie na rękach na drążku. Najlepiej, gdybyś miał taki drążek w domu i codziennie po kilkanaście minut się "odwieszał". Może brzmi to śmiesznie, ale naprawdę pomaga uśmiech
    Cytuj
  • andriej 14 wrz 2010, 20:55
    Drążek jest intrygujący, ale raczej nie mam szans na coś takiego w domu, musiałbym chodzić na pobliskie podwórko i wieszać się na trzepaku przymrużenie oka Chodzi mi raczej o jakiś sport, który mógłbym trenować regularnie.
    Piszecie joga i pilates - czy to dobre też dla facetów?
    Cytuj
  • nikoleta 14 wrz 2010, 23:39
    Wydaje mi się, że joga jest świetna bez względu na płeć przymrużenie oka Mam znajomego (faceta przymrużenie oka, który miał poważne problemy z kręgosłupem i potworne bóle. Ktoś polecił mu jogę - chodzi regularnie 3 razy w tygodniu już jakieś pół roku i mówi, że rewelacyjnie mu pomaga! Podobno od tego czasu nie odczuwa żadnego bólu! Myślę, że naprawdę warto spróbować, zapisz się na zajęcia dla początkujących i sprawdź!
    Cytuj
  • borowina 15 wrz 2010, 0:18
    Ja polecam pilates. Zajęcia uspokajają i pomagają się rozciągać. Do tego polecam kupić taką dużą dmuchaną piłkę do domu i od czasu do czasu na niej ćwiczyć, albo siedzieć. Przed komputerem zalecam siadać na takim małym klęczniku - o wiele lepsze dla kręgosłupa niż krzesło. Dobrze się orientuję, bo sama miewam podobne dolegliwości...
    Cytuj
  • banita 15 wrz 2010, 6:04
    Jeśli chciałbyś przy okazji nabrać formy i trochę kondycji to wybierz pływanie. Pilates i joga są raczej na gibkość i rozciąganie. Nie poczujesz się dzięki nim atletą przymrużenie oka Pływanie jest dobre na problemy z kręgosłupem, a do tego znacznie poprawia wydolność płuc.
    Cytuj
  • casinda_ebe 15 wrz 2010, 7:11
    Polecam Callanetics. To starsza wersja pilatesu. Nie wiem, czy jako facet zmotywujesz się, żeby ćwiczyć w domu z płytą, a chyba innej opcji nie ma, bo tego już nie prowadzą w klubach fitness. Za to jest pilates, chociaż mi osobiście callanetics o wiele bardziej przypał do gustu.
    Cytuj
1 2 3 4 z 4  
Czas wolny, o turystyce i sporcie - dyskusje na forum