Favore.plForumCzas wolny, o turystyce i sporcie

Jaki sport wskazany przy problemach z kregosłupem?, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jaki sport wskazany przy problemach z kregosłupem?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • agent007 23 wrz 2010, 0:16
    Przede wszystkim pływanie. Przy okazji posłuży dobrze i innym częścią ciała.
    Cytuj
  • marek2215r 17 kwi 2012, 20:45     (ostatnio zmieniony przez autora 17 kwi 2012, 20:50, w całości zmieniany 1 raz)
    Może też marsze nordic walking i ćwiczenia w czasie marszu. Warto z grupą z instruktorem lub przewodnikiem nordic walking. Trzeba takiego odnależć, Odpłatność w grupie jest sympoliczna a często finansuje to gmina. Warto pamiętać: dobre buty i dobre kije do nordic walking - polecam sympatyczny sklep w Warszawie (ale też wysyłkowo) Nie zaniedbywałbym także plywania.
    Cytuj
  • marek100 19 kwi 2012, 10:56
    może stół antygrawitacyjny?
    Cytuj
  • shevc_7 22 kwi 2012, 16:55
    pływanie i jeszcze raz pływanie. co jednak istotne, a często ignorowane- niewskazane (lub po prostu bolesne) przy problemach z kręgosłupem jest pływanie żabką
    Cytuj
  • Nykena 25 kwi 2012, 13:03
    No i gimnastyka korekcyjna też na pewno się przyda uśmiech. Ale pływanie też, też, zdecydowanie.
    Cytuj
  • olanowik 15 kwi 2013, 22:01
    Lekarz specjalista doradził mi pływanie. Chodzę regularnie na aqua fitness. Mogę polecić Firma AFC (Aqua Fitness Center), która działa na rynku usług rekreacyjnych i fitness prowadząc energiczne zajęcia aqua aerobiku (aqua fitness) w Warszawie.
    Cytuj
  • miranda88 17 kwi 2013, 1:54
    pływanie i odpowiednia gimnastyka
    Cytuj
  • Swojezdanie 17 kwi 2013, 9:35     (ostatnio zmieniony przez autora 17 kwi 2013, 9:36, w całości zmieniany 1 raz)
    Zdecydowanie ćwiczenia w wodzie są najlepsze dla kręgosłupa. Polecam też zapoznać się z tematyką techniki Alexandra, chociaż tego rodzaju ćwiczeń należy uczyć się pod okiem specjalisty.
    Cytuj
  • fleszyn 1 sie 2013, 19:14
    Myślę, że jeśli masz problemy z kręgosłupem ćwiczenia powinnaś skonsultować z rehabilitantem - tak aby nie stracić zdrowia. Niewłaściwe ćwiczenia potrafią być przecież bardzo szkodliwe.
    Warto również zainwestować w porządną matę rehabilitacyjną, zamawiałem ostatnio taką dla siostry w Actimedzie. Doradził jej rehablitant prowadzący. Jest bardzo pomocna przy ćwiczeniach, miła w dotyku i co najważniejsze nie ślizga się po podłodze.
    Cytuj
  • radaras 11 wrz 2013, 10:16
    I ja również na Twoim miejscu wybrałbym pływanie. Mój znajmy ma także problemy z kręgosłupem i prócz ćwiczeń na siłowni jeszcze kilka razy w tygodniu zalicza basen.Dobrze też jest wyjechać na przykład na jakiś tygodniowy relaks.
    Cytuj
Czas wolny, o turystyce i sporcie - dyskusje na forum