Favore.plForumCzas wolny, o turystyce i sporcie

Urlop nad morzem z dziećmi w kraju czy za granicą?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Urlop nad morzem z dziećmi w kraju czy za granicą?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • wee3 19 mar 2011, 23:34
    Witajcie!

    Zamierzamy całą rodziną (2+2) oraz znajomymi (2+3) pojechać na najbliższe wakacje nad morze. Termin: przełom lipca i sierpnia. Jest tylko jeden problem... gdzie? Nad Bałtyk czy może gdzieś za granicę? Chorwacja? Włochy? W grę wchodzi tylko podróż samochodami, ponieważ wyekwipowanie dzieciaków wiąże się z setkami litrów bagażów. Koszty są dla nas ważne, ale nie najważniejsze.
    Proszę o Wasze opinie, porady. Gdzie radzicie nam pojechać?
    Cytuj
  • Popeye 20 mar 2011, 1:28
    Nad bałtykiem swojsko, ale niestety najgorsza sprawa to jak zwykle pogoda. Prognozy różnie się u nas sprawdzają jak wiesz. Choć bywa i tak jak w zeszłe wakacje, że nad bałtykiem było wspaniale. Słońce i ciepłe morze.
    Cytuj
  • rex90 20 mar 2011, 7:07
    Z tymi cenami to ludzie plotą różne dziwaczne rzeczy. Oczywiście duża część będzie pisać, że cena urlopu za granicą i w Polsce będzie podobna albo nawet drożej będzie w Polsce. Ja bywałem nad polsim morzem i za granicą i zawsze drożej wychodziło za granicą. Właściwie wszystko prócz paliwa za granicą jest droższe (może poza Bułgarią i Rumunią, ale tam rozumiem wolicie się nie zapuszczać przymrużenie oka ). Chorwacja wychodzi 30-40% drożej, Włochy ponad 60% drożej. O ile noclegi są cenowo zbliżone, to np. jedzenie wychodzi sporo drożej za granicą.
    Cytuj
  • Grantorino 20 mar 2011, 9:26
    Zgodzę się z poprzednikiem. W naszym przypadku za granicą tez wychodziło drożej, ale pogoda... dla niej warto dopłacić.
    Cytuj
  • Aurelka 20 mar 2011, 11:03
    Nie przesadzacie z tą pogodą?! Nie jedziecie pewnie na tydzień, w środku wakacji raczej nie będzie zbyt wiele deszczu. Gorsza pogoda nad bałtykiem w trakcie wakacji to raczej początek lipca. Przez wiele lat jeździłam do Międzyzdrojów i Świnoujścia i sierpień prawie zawsze był ciepły, a jeśli padało to niedługo.
    Cytuj
  • KoKoszka 20 mar 2011, 13:02
    Nawet jeśli jest jak piszesz, to np. w Chorwacji masz bankowo non-stop słońce. Może nawet do przesady, zależy co kto lubi.
    Cytuj
  • Iolla007 20 mar 2011, 16:21
    Jeśli jedziecie z dzieciakami to dużą wadą Chorwacji są kamieniste plaże. Dzieciaki nie pokopią dołków ani nie zrobią zamków z piasku. Tylko kroksy na nogi i uważanie, żeby się nie poturbowały. Wg mnie kąpiele w bałtyku też są bezpieczniejsze dla dzieciaków, bo dłużej jest płytko. W Chorwacji najczęściej szybko robi się głęboko i trzeba nieustannie pilnować maluchów.
    Cytuj
  • Labradorka 20 mar 2011, 17:43
    Italia! Italia! Tylko italia! Piękny kraj, dużo do zobaczenia, wspaniałe jedzenie, itd. Zależy jeszcze gdzie się pojedzie, ale dla mnie Włochy są nr 1 jeśli chodzi o letni wypoczynek. Znudzi się plaża? Wokół zawsze wiele atrakcji do zobaczenia, niesamowite miasta, wspaniała architektura, ciekawi ludzie i wspaniałe krajobrazy. Wada, to że będzie drożej niż w Chorwacji, ale nie aż tak. 2 lata temu byłam z mężem i córką, za dwa tygodnie wspaniałych wakacji w Bibione wliczając podróż samochodem i wynajęcie apartamentu, wyżywienie i resztę zapłaciliśmy niecałe 6,5tys.zł. Liczyliśmy, że np. wakacje w Ustce lub Pobierowie wyszłyby nas ok. 2 tys. taniej.
    Cytuj
  • Orion456 20 mar 2011, 21:39
    Ja polecam Chorwację z wielu powodów. Świetni ludzie, którzy lubią Polaków i sa bardzo serdeczni, pyszne ryby z grilla i inne owoce morza, rakija (!!!! wielki uśmiech), świeże figi. Oczywiście pomijając najważniejsze, czyli piękna pogodę, ciepłe i krystalicznie czyste morze oraz piękne Chorwatki uśmiech Ja lubię też połowić rybki i to też mnie tam ciągnie.
    Cytuj
  • kaziu 21 mar 2011, 1:34
    Hehhe... ja dodałbym jeszcze, że Dubrownik to najpiękniejsze miasto jakie w życiu widziałem! To kolejny argument za Chorwacją.
    Cytuj
1 2 3 4 5 6 7 z 7  
Czas wolny, o turystyce i sporcie - dyskusje na forum
Poprzednia: Wczasy z Eurocamp