Favore.pl

Informacje o użytkowniku "500nowelalaustawy"

Informacje o użytkowniku "500nowelalaustawy"

Wyślij zapytanie Zobacz opinie lub Wystaw opinię Obserwuj
Kontakt
- dane niedostępne -
Rejestracja
16 gru 2010, 9:22
STATYSTYKI
  • Opini pozytywnych 0
  • Opini neutralnych 0
  • Opini negatywnych 0
  • Aktywnych usług 0
  • Aktywnych produktów 0
  • Wpisów na forum 93
  • Wpisów w bazie wiedzy 0
Wiza do USA na 2012 rok
  • więcej Reszta dotyczy wiz imigracyjnych, czyli dla osób, które chciałyby na stałe zamieszkać w USA. Ale taką wizę trudno dostać, chyba, że jakaś amerykańska firma ma kłopot z pozyskaniem pracownika z jakimiś umiejętnościami. To dopiero po badaniu rynku tzw. labor certification.
Wiza do USA na 2012 rok
  • więcej Tych wiz jest tyle, że pogubić się można. Dokładnie tak samo jak kupując bilet komunikacji miejskiej - cholery można dostać. Generalnie wizy zarobkowe to mamy dwie: typ1 - wiza nieemigracyjna, czyli jedzie się do pracy do USA na jakiś czas. I tu są podkategorie: H1-B - dla osób, które chcą sobie popracować B-1 - pobyt w celu biznesowym, F-1 dla studenta L-1 dla pracowników w ramach grupy kapitałowej I każda wiza ma inny zakres i cenę.
Czy potrzebne są kolejne badania lekarskie do przyjęcia do pracy?
  • więcej Takie badania najlepiej powtórzyć zwłaszcza jeśli ktoś ma kontakt z żywnością. Ustawa z 5 grudnia 2088 (Dz.U. 2008 nr 234 poz 1570 ze zm.) o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi nakazuje uzyskanie orzeczenia lekarza o braku przeciwwskazań do prac określonych w rozporządzeniu z 10 lipca 2006 (Dz.U. 2006 nr 133 poz 939). Tu nie ma co dywagować, takie badania zawsze się przeprowadza i na pewno powtarza się je częściej niż każde inne z medycyny pracy.
Kiedy za wypadek w pracy nie należy się odszkodowanie
  • więcej Nawet jak pracownik opuścił teren pracy to trzeba ustalić czy to było wykonywanie obowiązków służbowych czy nie. A tu raczej tak nie było i wątpię, aby szef skłamał , że wysłał pracownika do innych zadań.
Opodatkowanie pożyczki z zakładu pracy
  • więcej Jedną interpretację znam, dokładnie jest ona sprzed 3 miesięcy a więc zupełnie świerzutka. IBPBII/1/415-958/10/HK 2011.02.25 Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach Czy kwota udzielonej zwrotnej, nieoprocentowanej pożyczki na cele mieszkaniowe z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych? W sprawie jest tak, że zgodnie z regulaminem wykorzystania środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, każdy z pracowników wnioskodawcy może ubiegać się o przyznanie pomocy na cele mieszkaniowe: remont, kupno mieszkania. Pomocy udziela się w formie zwrotnych, nieoprocentowanych pożyczek, wg zasad ustalonych w regulaminie, na podstawie pisemnej umowy między zakładem pracy a pożyczkobiorcą. Fiskus stwierdził, że przychód po stronie pożyczkobiorcy pojawia się w momencie, kiedy dochodzi do umorzenia pożyczki lub jej części, wtedy bowiem pożyczkobiorca osiąga konkretne przysporzenie majątkowe (przychód). Odmiennie należy traktować ewentualne odsetki, które są opłatą za korzystanie ze środków finansowych pożyczkodawcy. Wysokość odsetek (w sposób niebudzący wątpliwości, co do wysokości), jak i zasady oraz terminy spłaty pożyczki wraz z ewentualnymi odsetkami winny być określone w umowie pożyczki. Odstąpienie od naliczania odsetek (udzielenie pożyczki bez oprocentowania) mieści się w zasadzie swobody kształtowania umów i nie wywołuje skutków podatkowych. I ta interpretacja jest bardzo korzystna dla pracowników, po przychód do opodatkowania pojawia się dopiero przy umorzeniu pożyczki, a brak oprocentowania nie powoduje żadnych negatywnych konsekwencji podatkowych.
Opodatkowanie pożyczki z zakładu pracy
  • więcej W przypadku oprocentowania pożyczek od jakiegoś czasu fiskus jest łaskawy i twierdzi, że nawet jak pożyczka z zakładu jest oprocentowana na preferencyjnych warunkach to nie powstaje korzyść po stronie pracownika. Tylko jak długo to potrwa to też nie wiadomo. Zawsze fiskus może zmienić zdanie.
Formalności związane z wyjazdem do pracy do Niemiec
  • więcej Niemcy wycwanili się przed otwarciem granic i wprowadzili minimalne stawki za godzinę pracy. Dotyczy to branż szczególnych jak budownictwo, sprzątanie powierzchni, opiekunki, elektrycy, ogólnie cieśle itd. Wiadomo, że Polak mieszkający przy granicy będzie pracował w Niemczech, a do o Polski wracał na weekend. Przecież 8 euro to ok. 24 zł za godzinę. Nie są to aż tak duże pieniądze i tyle można zarobić i w Polsce, a życie jest tam drogie.
Opodatkowanie imprez firmowych
  • więcej Po części to wina NSA i jego nieprzemyślanej uchwały z 24 maja 2010 (II FPS 1/10), gdzie sąd administracyjny stwierdził, że należy opodatkować pakiety medyczne pracowników. Co prawda pakiet medyczny fundowany przez firmę i impreza integracyjna to dwie różne i nie mające nic ze sobą wspólnego sprawa, ale fiskus wyszedł z założenia, że można a nawet trzeba opodatkować wszystko to co firma funduje zatrudnionym. To jakby pogorszyło i tak niejasną sytuację podatkową i dało narzędzie fiskusowi to wydawania interpretacji niekorzystnych dla firm. Jedna uchwała a zrobiła tyle szkód.
Ile fiskus popiera za egzekucję
  • więcej [cytat=4Deal] Nie wiem czy coś w tej materii się zmieniło ale kiedyś nie było górnej granicy kosztów egzekucyjnych, co jest swego rodzaju absurdem. Taki sposób może doprowadzić każdą firmę do ruiny finansowej. Można jednak prosić lub błagać fiskus o rozłożenie na raty lub nawet umorzenie długu - to ostatnie marzenie jest raczej nieosiągalne ((art. 64e i 64f ustawy tej wyżej) [/cytat] Faktycznie był taki problem, że nie istniała górna granica kosztów postępowania egzekucyjnego. W piśmie z dnia 27 kwietnia 2007 r. (nr RPO-551363-VI/07/AW) skierowanym przez RPO do Minister Finansów, Rzecznik przedstawił swoje uwagi do zasad naliczania kosztów egzekucyjnych i właśnie problemu braku ograniczeń. Teraz są górne stawki, więc działania Rzecznika były skuteczne?
Dodajoszusta. pl co o tym sądzicie
  • więcej Popieram tępienie oszustów, ale coś takiego, no sam nie wiem. Każdy oszust i krętacz, szczyt pomówień i innych rzeczy. Nie łamie się prawa, aby walczyć z chorym prawem. Choć pewnie inaczej bym mówił, jakby jakiś goguś wyrolował mnie. Taka strona raczej nie utrzyma się długo. Ktoś w końcu wkurzy się na nich.
OPINIE O UŻYTKOWNIKU
W trosce o wiarygodność opinii oraz reputację usługodawców rejestrujemy adresy IP komputerów, z których wystawiane są opinie.
Użytkownik wystawiający opinię proszony jest również o podanie danych kontaktowych, które nie są jednakże weryfikowane.