Wyślij e-mail
Terminy:
2014.03.24 - 2014.03.25 Wrocław (SOM 14138)
2014.03.27 - 2014.03.28 Warszawa (SOM 14137)
Prowadzący
Anna Żółkowska – doświadczony trener wewnętrzny w służbie cywilnej i wieloletni pracownik administracji rządowej, urzędnik, z wykształcenia prawnik. Posiada doświadczenie w pracy w komórkach kadrowych i organizacyjnych w urzędach administracji rządowej oraz doświadczenie w zarządzaniu zespołami ludzkimi. Od kilkunastu lat, jako trener wewnętrzny, prowadzi szkolenia dla pracowników służby cywilnej, w czasie których dzieli się wiedzą teoretyczną oraz własnymi doświadczeniami zawodowymi. Przeprowadziła kilkadziesiąt szkoleń, których tematyka obejmuje: różnorodne aspekty zarządzania kadrami, w tym kwestie opisów i wartościowania stanowisk, przepisów prawnych regulujących stosunek pracy w służbie cywilnej. Prowadziła między innymi szkolenia dla zespołów wartościujących, sporządzała opisy stanowisk pracy, a także dokonywała ich wartościowania jako członek zespołu wartościującego.
Celem szkolenia jest przygotowanie Uczestników do pracy w zespole wartościującym. Przedmiotem zajęć są zagadnienia sporządzania opisów i wartościowania stanowisk pracy w służbie cywilnej opisane w zarządzeniu Nr 1 Prezesa Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2011 r.
Korzyści:
W trakcie szkolenia Uczestnicy otrzymają przede wszystkim informacje praktyczne. Dowiedzą się jak, zgodnie z aktualnie obowiązującym zarządzeniem, powinien wyglądać prawidłowo sporządzony opis stanowiska pracy oraz na czym polega stosowanie metody analityczno – punktowej w wartościowaniu. Będą ćwiczyć dokonywanie wartościowania stanowisk. Zdobędą świadomość jakie zadania ma zespół wartościujący, z jakimi problemami może się spotkać i jak je rozwiązywać. Po szkoleniu Uczestnicy będą wiedzieć jak przeprowadzić wartościowanie stanowisk pracy w urzędzie, jak zorganizować cały proces oraz jak prawidłowo wartościować poszczególne opisy stanowisk.
Metodyka szkolenia:
Szkolenie prowadzone jest metodą warsztatową, prezentacje połączone są z wyjaśnianiem wątpliwości, analizą przypadków – w oparciu o konkretne przykłady. Warsztat podczas którego, Uczestnicy mają okazję pracować indywidualnie, w parach oraz w grupach kilkuosobowych. Wszyscy, wartościując przykładowe opisy stanowisk, ćwiczą zarówno znajomość zasad wartościowania, jak i zasady pracy w zespole. Praca w oparciu o przykłady sprawdzonych rozwiązań. Dyskusje mające na celu wymianę doświadczeń oraz rozwiązywanie problemów.
Adresaci szkolenia:
Członkowie korpusu służby cywilnej zaangażowani w proces opisywania i wartościowania stanowisk pracy w urzędach, w szczególności członkowie wewnętrznych zespołów wartościujących.
Program
1. Wprowadzenie do zagadnień opisu i wartościowania stanowisk pracy w służbie cywilnej.
2. Po co przeprowadzamy wartościowanie stanowisk?
3. Opisy stanowisk pracy w służbie cywilnej - jak powinien wyglądać opis stanowiska sporządzony zgodnie z metodologią wprowadzoną zarządzeniem Nr 1 Prezesa Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2011 r. w sprawie zasad dokonywania opisów i wartościowania stanowisk pracy w służbie cywilnej? Omówienie dwóch wzorów opisu stanowiska pracy: niebędącego wyższym stanowiskiem w służbie cywilnej oraz będącego wyższym stanowiskiem w służbie cywilnej.
4. Spojrzenie na opis stanowiska oczami członka zespołu wartościującego - „wyłapywanie błędów” w opisach stanowisk pracy. Jaki opis stanowiska nie powinien być wartościowany.
5. Aktualizacja opisów stanowisk pracy.
6. Wartościowanie opisów stanowisk pracy w służbie cywilnej - omówienie aktualnie obowiązującej metodologii stosowanej zarówno przy wartościowaniu wyższych stanowisk pracy w służbie cywilnej, jak i stanowisk niebędących wyższymi stanowiskami pracy w służbie cywilnej.
7. Praca zespołu wartościującego (zasady pracy, zadania i uprawnienia zespołu oraz przewodniczącego zespołu). Omówienie wskazówek wynikających z przepisów zarządzenia, a także praktycznych rozwiązań stosowanych przez różne zespoły wartościujące.
8. Źródła dodatkowych informacji przydatnych w procesie wartościowania stanowiska pracy.
9. Przeprowadzanie wartościowania opisów stanowisk pracy – WARSZTAT.
10. Analiza i omówienie uzyskanych wyników oraz dyskusja na temat optymalnego sposobu pracy zespołu.
11. Błędy popełniane w czasie wartościowania stanowisk pracy i sposoby na ich unikanie.
12. Weryfikacja wyników wartościowania stanowisk pracy.
13. Ustalanie hierarchii stanowisk pracy w urzędzie po przeprowadzonym wartościowaniu – tworzenie przedziałów punktowych i przyporządkowywanie stanowisk pracy do przedziałów punktowych.
Informacje organizacyjne
Koszt uczestnictwa:
- jednej osoby 790 zł + 23% VAT
- dwóch i więcej osób 690 zł/os + 23% VAT.
ZWOLNIENIE Z PODATKU VAT
W przypadku złożenia przez Państwa oświadczenia, że udział w szkoleniu zostanie w 70% lub w całości sfinansowany ze środków publicznych zgodnie z art. 43 ust 1. pkt. 29 lit. c) ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz.U. Nr 54, poz. 535), koszty szkolenia zostaną zwolnione z podatku VAT.
Cena obejmuje: uczestnictwo w zajęciach, materiały szkoleniowe, przerwy kawowe, lunch, certyfikat.
Godziny zajęć: 9:00 – 15:30
Miejsce zajęć: Warszawa - sala szkoleniowa Akademii Biznesu MDDP ul. Domaniewska 39A lub Wrocław - w hotelu w centrum miasta.