-
Dobra strategia marketingowa jest dziś filarem działalności. Co trzeba o niej wiedzieć i kto ją właściwie tworzy?
-
Na początku jest idea. Zbliża się okres maturalny, czas decyzji o studiach. Najczęściej przychodzą do głowy takie kierunki jak prawo, medycyna i oczywiście architektura - studia prestiżowe. W pierwszych dwóch przypadkach zakres przygotowań jest oczywisty i polega na decyzji o odpowiedniej specjalizacji jeszcze na etapie liceum, w trzecim przypadku szkoła średnia przygotowuje w znikomy sposób, lub w ogóle nie przygotowuje przyszłego kandydata na architekturę.
-
Są takie zawody, w których ciągła edukacja to wymóg nie tylko rynku, ale i prawa. Pracownicy nieruchomości pośrednicy, zarządcy i rzeczoznawcy majątkowi - mają coroczny obowiązek doskonalenia zawodowego. Czy to zawsze wiążą się ze spędzaniem wielu godzin na sali szkoleniowej? Czy męczące dojazdy do miejsca kursu są nieuniknione? I najważniejsze: czy szkolenia to tylko sucha teoria?
-
Historia e-learningu, powszechnie uważanego za narzędzie nowoczesne i innowacyjne, zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Polsce, sięga początków XVIII wieku, kiedy to pojawiły się pierwsze ogłoszenia proponujące naukę na odległość. Przykładowo Uniwersytet Krakowski pierwszy kurs korespondencyjny (dotyczący rzemieślnictwa) uruchomił już w 1776 roku. Przełomem w historii nauczania na odległość było jednak dopiero upowszechnienie się radia i telewizji, a przede wszystkim komputera i Internetu. Dziś e-learning rozumiany jest przede wszystkim jako nauczanie w 100% przez komputer i Internet, pozwalające na pełną niezależność geograficzną...
-
Coraz więcej firm inwestuje w zdalne nauczanie pracowników, a e-learning, jako alternatywa dla tradycyjnych szkoleń, zyskuje na popularności. Niestety, wciąż nie brak problemów przy wdrażaniu tego systemu. Jednym z najważniejszych jest brak motywacji uczestników do pełnego zaangażowania się w prowadzone szkolenia. Jak zatem wybrać efektywny e-learning i mądrze zainwestować w pracowników?
-
Współczesne organizacje osiągają przewagę konkurencyjną głównie w oparciu o czynniki niematerialne: wiedzę, reputację, wartości czy etykę. Odpowiednie kompetencje - nie tylko w obszarze twardej wiedzy fachowej, ale przede wszystkim w obszarze postaw i umiejętności miękkich są podstawą rozwoju firmy. Oprócz tradycyjnych szkoleń, skuteczny w ich wzmacnianiu jest nowoczesny e-learning. Jak jednak sprawić, aby uczestnicy wykazali niezbędną motywację i efektywnie wykorzystali tę formę edukacji?
-
adaptacja projektu polega na przystosowaniu zakupionego projektu do wymogów prawa budowlanego, związanych z jego lokalizacją na wybranej działce oraz do indywidualnych potrzeb Inwestora. Wybór osoby adaptującej zależy wyłącznie od Inwestora, ale musi posiadać ona odpowiednie uprawnienia do projektowania oraz aktualne zaświadczenie o przynależności do Izby Architektów.
-
Jak zabezpieczyć swoje wierzytelności? W jaki sposób wykorzystać najnowszą nowelizacja ustawy o księgach wieczystych i hipotece?Jak zabezpieczyć swoje wierzytelności pieniężne na nieruchomościach, budynkach lub lokalach dłużnika?
-
Jeszcze do niedawna usługi prawne były świadczone przez prawników wyłącznie w ich kancelariach. To klient musiał zabiegać o spotkania, nierzadko czekać w kolejce interesantów. Obecnie mamy możliwość dostępu do porad prawnych przez Internet. Na polskim rynku istnieje już kilkanaście serwisów tego typu, które poza standardowymi poradami prawnymi oferują też sporządzanie umów czy pism procesowych. Przeniesienie usług do sieci pozwoliło prawnikom na znaczne obniżenie cen za swoje porady. Jednak jak mieć pewność, że atrakcyjna cena zagwarantuje dobrą jakość rozwiązania naszego problemu prawnego? Co warto wiedzieć przed skorzystaniem z pomocy prawnej on-line?
-
Wiele osób zastanawia się, czy warto płacić więcej za wdrożenie systemu CMS, jeżeli sama strona (bez tego systemu) jest tańsza. Na to nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od Twoich potrzeb... Ale najpierw wyjaśnijmy, co to w ogóle jest ten CMS...