-
Historia e-learningu, powszechnie uważanego za narzędzie nowoczesne i innowacyjne, zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Polsce, sięga początków XVIII wieku, kiedy to pojawiły się pierwsze ogłoszenia proponujące naukę na odległość. Przykładowo Uniwersytet Krakowski pierwszy kurs korespondencyjny (dotyczący rzemieślnictwa) uruchomił już w 1776 roku. Przełomem w historii nauczania na odległość było jednak dopiero upowszechnienie się radia i telewizji, a przede wszystkim komputera i Internetu. Dziś e-learning rozumiany jest przede wszystkim jako nauczanie w 100% przez komputer i Internet, pozwalające na pełną niezależność geograficzną...
-
Coraz więcej firm inwestuje w zdalne nauczanie pracowników, a e-learning, jako alternatywa dla tradycyjnych szkoleń, zyskuje na popularności. Niestety, wciąż nie brak problemów przy wdrażaniu tego systemu. Jednym z najważniejszych jest brak motywacji uczestników do pełnego zaangażowania się w prowadzone szkolenia. Jak zatem wybrać efektywny e-learning i mądrze zainwestować w pracowników?
-
Języków obcych można się uczyć przez cały rok, także na wakacjach. Dla kogoś może to zabrzmieć złowieszczo: uczyć się, gdy ma się wolne? Tymczasem od znajomości języków obcych dużo zależy m.in. nasze szanse na dostanie się na renomowaną uczelnię czy sukces na rynku pracy. Nie należy krzywić się, słysząc o szlifowaniu języków i traktować tego jak karę czas zmienić nastawienie!
-
Bezobsługowe wypożyczalnie rowerów dotarły do stolicy Dolnego Śląska. Od czerwca 2011 roku Wrocławianie będą mogli przesiąść się z samochodów i komunikacji miejskiej na rowery!
-
Idea korepetycji przez Internet wzbudza mieszane uczucia. Zdaniem wielu osób brak realnego, bezpośredniego kontaktu z nauczycielem nie gwarantuje sukcesu w nauce. Ale czy na pewno?
-
Tworzysz CV, wysyłasz do je kolejnych pracodawców, a tu nic. Zaczynasz się zastanawiać dlaczego nikt nie odpowiedział na Twoje zgłoszenie. Przecież nie jesteś gorszy od innych kandydatów, sporo umiesz, robiłeś to i owo. Tymczasem telefon milczy jak głaz, a pocztę mailową zasypuje Ci wyłącznie spam. Czyżbyś popełnił jakiś błąd? Jeśli masz na sumieniu któryś z poniższych błędów bij się w piersi inatychmiast się popraw!
-
Już 1 lipca 2011 r. Polska obejmie przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej i będzie sprawowała ten urząd przez kolejne 6 miesięcy. Dlaczego prezydencja może stać się szansą dla Polski? Jakie ona ma znaczenie dla obecnej polityki unijnej?