-
Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, iż oprócz instytucji dziedziczenia istnieje również coś takiego jak wydziedziczenie. W jaki sposób można kogoś wydziedziczyć?
-
Z dniem 1 sierpnia zmianie uległa ustawa Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia. Teraz podejrzanemu w sprawie o wykroczenie przysługuje prawo do adwokata zanim trafi ona do rozpatrzenia przez sąd, a więc na etapie postępowania wyjaśniającego.
-
W biznesie ważne jest pamiętanie o zasadzie ograniczonego zaufania i w miarę możliwości sprawdzać wiarygodność swoich kontrahentów. Jak zatem pilnować swojego biznesu i uchronić się przed nieuczciwością naszych partnerów biznesowych?
-
Bezprawne wypowiedzenie umowy przez pracodawcę ma miejsce wówczas, gdy czynność ta jest nieuzasadniona. Do najczęściej spotykanych przypadków zwolnienia nieuzasadnionego jest wypowiedzenie z terminem krótszym niż wymagany, wypowiedzenie bez konsultacji z odpowiednimi instancjami związkowymi, wypowiedzenie, które nie miało odpowiedniej formy oraz gdy pracownik nie został poinformowany o przysługujących mu środkach prawnych od wypowiedzenia.
-
Czy to w ogóle możliwe? Zdecydowana większość osób, które doświadczyły rozwodu może uznać, iż rozwód bez bólu to czysta mrzonka. Trudno nie zgodzić się z tą opinią, bowiem dla dwojga ludzi, których przecież niegdyś łączyło uczucie i więź, rozwód często oznacza życiową porażkę, sprawia, że czują się oni poniżeni, tracą wiarę w siebie oraz poczucie własnej wartości.
-
Przesłuchanie podejrzanego ma na celu ustalić fakty istotne dla przebiegu danej sprawy. Aby jednak zostać uznanym za podejrzanego, prokurator musi wydać odpowiednie postanowienie, na podstawie którego danej osobie stawia się zarzut popełnienia czynu zabronionego. Stanowi o tym art.71 1 kodeksu postępowania karnego.
-
Aresztowanie tymczasowe bywa bardzo traumatycznym przeżyciem, zwłaszcza w przypadku, gdy dana osoba jest przekonana o swojej niewinności. Warto zatem wiedzieć, jakie prawa ma podejrzany skazany na areszt tymczasowy oraz jak powinien postępować.
-
Konflikty na linii pracownik-pracodawca mogą zdarzyć się w każdej firmie. Zazwyczaj dotyczą spraw związanych z pracą, które można szybko rozwiązać. Czasem jednak mogą mieć inne podłoże, a polubowne rozwiązanie nie jest możliwe. Tego typu spory trafiają zatem do sądu.
-
Rozwód bywa traumatycznym przeżyciem dla małżonków oraz ich rodzin, a w szczególności wspólnych dzieci. Jednak w wielu sytuacjach jest po prostu nieunikniony, a decyzja o nim ma często pozytywne skutki. Sprawdźmy zatem, co należy wiedzieć o rozwodzie oraz jakie są jego poszczególne etapy.