-
Nie tylko znalezienie dobrej pracy jest wyzwaniem. Także wyszukanie idealnego kandydata na dane stanowisko to bardzo trudne zadanie. Spośród wielu chętnych musimy dobrać osobę nie tylko posiadającą zadowalające nas kompetencje, ale także pasującą do zespołu. Jak tego dokonać?
-
Dostałeś ofertę praktyki w ciekawej firmie i liczysz na możliwość przedłużenia z nią współpracy? Podpowiadamy, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse.
-
List motywacyjny. Czasem zupełnie pomijany, często traktowany po macoszemu, jako dodatek do CV. Jednak pracodawcy przywiązują do niego dużą wagę. Powód jest prosty - z treści listu motywacyjnego mogą się sporo dowiedzieć o kandydacie.
-
Tworząc CV, najwięcej uwagi poświęcamy opisowi wykształcenia czy umiejętności. To ważne elementy w odpowiadaniu na ogłoszenia o pracę, ale trudno za ich pomocą przedstawić nas jako kreatywnych przyszłych pracowników. Oprócz podanych rubryk warto skupić się również na tej o nazwie cele zawodowe.
-
Dyplom (prawie) w ręku i usilne poszukiwanie pracy - z taką sytuacją zmaga się coraz więcej młodych ludzi. Niektórym udaje się już za pierwszym podejściem, innym za dziesiątym, a jeszcze inni bardzo długo czekają na swoją szansę, wysyłając ogromne ilości CV. Należysz do ostatniej grupy? Zastanawiasz się, w jaki sposób mógłbyś przyspieszyć znalezienie pracy?
-
Obserwując statystyki dotyczące spożycia alkoholu możemy dostrzec wyraźny podział - który w większym lub mniejszym stopniu opiera się o kryterium geograficzne. Składa się na to przede wszystkim klimat danego regionu, temperatura, słoneczność, dostępność surowców - wszystko to determinuje dane terytorium ze względu na produkowany, a co za tym również idzie, chętniej konsumowany rodzaj alkoholu.
-
Whisky i polityka te dwa słowa pasują do siebie idealnie. Ten rodzaj alkoholu doskonale sprawdza się nie tylko podczas spotkań biznesowych. Wysokiej klasy trunek był świadkiem wielu spotkań na najwyższym szczeblu. A być może nawet miał wpływ na losy niejednego kraju.
-
Dzień Babci i Dziadka, obchodzony w Polsce 21 i 22 stycznia, ma w naszym kraju stosunkowo niedługą tradycję. Święto wszystkich Babć zostało ustanowione w 1964 roku, za sprawą tygodnika Kobieta i Życie, który jako pierwszy poddał pomysł jego utworzenia. Rok później ideę podchwycił Express Poznański.
-
Gdzie najłatwiej i najszybciej można dostać pracę na Dolnym Śląsku? Gdzie może najlepiej prosperować biznes? Gdyby zapytać o to kilku mieszkańców tego województwa, prawdopodobnie mogliby odpowiedzieć, że we Wrocławiu. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że chociażby pracę w przemyśle można znaleźć również w Legnicy, która jest największym ośrodkiem LGOM Legnicko-Głogowskiego Okręgu Miedziowego.
-
Przeciskasz się w tłumie na ulicy i nagle czujesz, że ktoś szarpnął za torebkę, którą trzymałaś w ręce. Zostawiłeś portfel w kurtce na wieszaku w restauracji. Siedząc na ławce odwróciłaś na chwilę wzrok od leżącego na niej telefonu. Nieważne, jaka była przyczyna, skutek jest ten sam - kradzież dokumentów. Co robić w takiej sytuacji? Przeczytaj kilka porad na ten temat.