-
Często umowa o pracę ustalana jest w różnej formie. Jaka musi być forma umowy, aby ważność została zachowana?
-
Szukając pracy, wysyłasz jak najwięcej aplikacji. Czy to jednak dobre rozwiązanie? Nie do końca. Odpowiadanie na ogromną liczbę ogłoszeń przy braku ich czytania skutkuje kłopotami w znalezieniu zatrudnienia.
-
Postęp technologiczny i coraz większa wiedza, a także mnóstwo ułatwień w zdobywaniu informacji wpływają na każdą dziedzinę życia. Ten fakt możemy zaobserwować również w obszarze poszukiwania pracy. Magazynier, elektromonter, architekt - każdy z nich może znaleźć zatrudnienie dzięki internetowi. A jak rozwijająca się technologia wpływa na rekrutujące pracowników firmy?
-
W pracy istotna jest nie tylko wysokość wynagrodzenia i atmosfera w zespole. Nie mniej ważny element to dobry szef. Taki, który jest otwarty na rozwój pracowników i ich potrzeby. W jaki sposób rozpoznać go już na rozmowie kwalifikacyjnej?
-
Różnica pomiędzy wypowiedzeniem a porozumieniem stron jest znaczna. W pierwszym przypadku to jedna ze stron (pracownik lub pracodawca) określa, że nie chce dalej współpracować z drugą stroną.
-
Jesteś skrupulatny i dokładny? Lubisz, kiedy wszystko wokół ciebie chodzi jak w zegarku, na biurku masz zawsze ład i porządek, a inni proszą cię o przypominanie o terminach? Warto więc wykorzystać swoje atuty i znaleźć pracę, która będzie odpowiadała twoim zdolnościom.
-
Wysyłasz dziesiątki CV, następnie chodzisz na rozmowy kwalifikacyjne. Jednak po pierwszym spotkaniu z pracodawcą kontakt się urywa. Jaki może być tego powód? I co zrobić, by rekruter zadzwonił z zaproszeniem na drugi etap kwalifikacji?
-
Wbrew pozorom czytanie ogłoszeń o pracę nie jest proste. Często okazuje się, że osoby poszukujące posady zgłaszają się na stanowiska, które w ogóle ich nie interesują bądź trafiają na bardzo nieuczciwych pracodawców. Warto więc pamiętać o kilku zasadach dotyczących czytania ogłoszeń o wolnych stanowiskach i nauczyć się widzieć to, co nie zawsze jest napisane.
-
Wielu młodych ludzi marzy o pracy o lekarza, ale trzeba sobie uświadomić, że nie jest to praca dla każdego. Trzeba mieć na pewno określone predyspozycje psychiczne oraz osobowościowe, aby się odnaleźć w tym zawodzie.
-
W pracy często potrzebujemy dodatkowej porcji energii. Najbardziej powszechnym sposobem na jej dostarczanie jest wypicie filiżanki kawy. Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie.