Favore.pl

Informacje o użytkowniku "Zusowiec"

Informacje o użytkowniku "Zusowiec"

Wyślij zapytanie Zobacz opinie lub Wystaw opinię Obserwuj
Kontakt
- dane niedostępne -
Rejestracja
2 lis 2010, 23:41
STATYSTYKI
  • Opini pozytywnych 0
  • Opini neutralnych 0
  • Opini negatywnych 0
  • Aktywnych usług 0
  • Aktywnych produktów 0
  • Wpisów na forum 46
  • Wpisów w bazie wiedzy 0
PIT - 11 także przez Internet
  • więcej No to tak samo można by wysyłać inne informacje do pracownika choćby miesięczne imienne deklaracje ZUS informujące o składkach emerytalnych. A tego się nie robi.
E - faktura z e - podpisem czy jak
  • więcej I kolejny problem tez z Gazety Prawnej VAT: niekorzystne zmiany w e-fakturach Projekt ustawy zmieniającej zasady przesyłania e-faktur ogranicza uprawnienia podatników, które wynikają z rozporządzenia ministra finansów. Porównanie rozporządzenia z projektem ustawy prowadzi do wniosku, że przyjmują one różne koncepcje funkcjonowania w obrocie e-faktur. W projekcie ustawy o VAT proponuje się uchylenie art. 106 ust. 10 ustawy podatku od towarów i usług, co jest równoznaczne z utratą mocy rozporządzenia ministra finansów i zaostrzenie kryteriów dotyczących przesyłania e-Faktur. I na tym bajkę o zachęcaniu do e faktur bym zakończył. Jak tak mieszają to niech się nie dziwią, że firmy boją się tego ustrojstwa. ZUS i VAT to zmora firm.
Datki na Radio Maryja a ulga w PIT
  • więcej Ulga o której mowa została uregulowana w art. 26 ust. 1 pkt 9 lit. b) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, który to mówi, iż podstawę obliczenia podatku stanowi dochód po odliczeniu m.in. darowizn przekazanych na cele kultu religijnego. I na tym wyjaśnienia ustawodawcy się kończą. Nie sformułował on ani katalogu celów kultu, nie wskazał także co kryje się pod samym pojęciem „cele kultu religijnego”. Czy radio to kult religijny? Ustawa ci tego nie powie.
Czy emeryt / rencista musi rozliczać się z urzędem skarbowym?
  • więcej Rozliczenie podatku dochodowego emeryta lub rencisty za 2010 rok Roczne obliczenie podatku dochodowego przez KRUS (otrzymanie formularza PIT-40A) nie oznacza, że emeryt lub rencista nie może rozliczyć podatku sam w urzędzie skarbowym, jeśli będzie ono dla niego korzystniejsze ze względu na przsyługujące mu ulgi lub wspólne rozliczenie z małżonkiem lub dzieckiem. Świadczeniobiorca KRUS, który otrzyma z Kasy PIT-40A i poza emeryturą lub rentą wypłacaną przez ten organ rentowy nie osiągał w 2010 r. innego przychodu, nie ma obowiązku składania w urzędzie skarbowym dodatkowego zeznania podatkowego. Podatek obliczony przez KRUS będzie podatkiem należnym emeryta/rencisty za rok 2010. http://www.krus.gov.pl/aktualnosci/dokument/artykul/rozliczenie-podatku-dochodowego-emeryta-lub-rencisty-za-2010-rok/ I taka sama zasada obowiązuje w ZUS. ZUS przysyła PIT, aby ktoś wiedział ile dostał. Jeśli pracował na umowę o dzieło i płacił podatek a ma ulgi to składa PIT37 do fiskusa i wskazuje dochody z umowy o dzieło i ZUS. Jeśli ktoś nie ma dodatkowych zarobków oprócz renty/emerytury i nie korzysta się z ulg TO NIE TRZEBA ROZLICZAĆ SIĘ z FISKUSEM !!! .
Praca w nadgodzinach
  • więcej To jest częsty przypadek zatrudnionych w zadaniowym systemie czasu pracy. Wtedy nie liczy się tam godzin jako takich (art 149 par. 2 kodeksu pracy) tylko jakby zadania do wykonania. Ale nawet w takim systemie są limity 40 godzin. Firma - teoretycznie - nie może powiedzieć, że masz zadaniowy system pracy i nie masz limitu czasu pracy. Można tylko ewentualnie raz wydłużyć czas pracy a później go skrócić. Dlatego zasadniczo w tym systemie pracownicy nie mają prawa do dodatkowej płacy za nadgodziny, w żadnej formie, nawet zryczałtowanej.
Kiedy PIT za 2010 rok wypełnia pracodawca?
  • więcej Woli doprecyzowania to do złożenia oświadczenia PIT-12 uprawnieni są też: pracownicy, tymczasowo aresztowani lub skazani, osoby otrzymujące emerytury i renty z zagranicy za pośrednictwem płatnika, osoby otrzymujące świadczenie integracyjne i motywacyjną premię integracyjną, osoby otrzymujące stypendium, członkowie rolniczych spółdzielni produkcyjnych oraz innych spółdzielni zajmujących się produkcją rolną. Tak więc nie tylko pracownicy.
Skuteczność szkolenia w firmie
  • więcej Ale mało kto wie, ale wydatki na szkolenia za osobę na umowę zlecenia firma może zaliczyć do kosztów podatkowych !!!. Tak np. stwierdził Naczelnik I Mazowieckiego Urzędu Skarbowego w Warszawie w postanowieniu z 2 maja 2005 r., nr 1471/DPD1/423/16/05/MK „niewątpliwie wydatki ponoszone na szkolenie współpracowników mają związek z jakością świadczonych przez Spółkę usług. Mają również wpływ na osiągane przez nią przychody, albowiem doskonalenie wiedzy o produktach ubezpieczeniowych oraz zapoznanie z technikami sprzedaży poszczególnych produktów na rynku prowadzi bezpośrednio do zwiększenia sprzedaży polis, od której uzależniona jest prowizja Spółki należna od towarzystw ubezpieczeniowych. W związku z tym należy uznać, iż wydatki ponoszone przez Spółkę na szkolenia w zakresie sprzedawanych produktów ubezpieczeniowych, skierowane do współpracowników wykonujących czynności agencyjne na podstawie umów agencyjnych lub umów zlecenia, stanowią dla niej koszty uzyskania przychodów”
Zatrudnianie telepracownika
  • więcej Jeśli obie strony umowy (firma i pracownik) podejmą zgodę na zawarcie umowy o pracę – wykonywaną w formie telepracy – muszą pamiętać, że umowa ta powinna zawierać wszystkie elementy tradycyjnej umowy o pracę, czyli: rodzaj wykonywanej pracy, miejsce jej wykonywania, wynagrodzenie za pracę (ze wskazaniem składników wynagrodzenia), wymiar czasu pracy, termin rozpoczęcia pracy, warunki wykonywania pracy poza siedzibą przedsiębiorcy oraz sposób korzystania ze środków komunikacji elektronicznej. jak będą przekazywane instrukcje - pewnie na jakąś skrzynkę e-mail.
Zatrudnianie telepracownika
  • więcej [cytat=MandM] Ale czy są jakieś inne szczególne wymagania - opisane w jakimś rozporządzeniu? [/cytat] Ni ma jakiegoś rozporządzenia. Telepraca to tylko szczególna forma zatrudnienia, korzystna dla firmy gorzej dla pracownika.
Ekwiwalent za sprzęt pracownika
  • więcej [b]Ryczałt to nie to samo co ekwiwalent i musi być opodatkowany[/b] Wyliczanie ekwiwalentu, zwłaszcza gdy różnorodność sprzętu i narzędzi, z których korzystają pracownicy jest duża, jest zajęciem czaso- i pracochłonnym i nie raz nie da się go ustalić. Dlatego też zamiast ekwiwalentów niektóre firmy za używanie własnego sprzętu i narzędzi wypłacają pracownikom ryczałty. I tu mała niespodzianka, bo ryczałty są opodatkowane a to dlatego, że w przeciwieństwie do ekwiwalentów nie uwzględniają jednak faktycznie poniesionych przez pracownika wydatków.
OPINIE O UŻYTKOWNIKU
W trosce o wiarygodność opinii oraz reputację usługodawców rejestrujemy adresy IP komputerów, z których wystawiane są opinie.
Użytkownik wystawiający opinię proszony jest również o podanie danych kontaktowych, które nie są jednakże weryfikowane.