Aby nasze ogłoszenie o pracę trafiło do szerokiego grona odbiorców, warto skorzystać z internetowych serwisów ogłoszeniowych. W ten szybki i łatwy sposób zwiększymy swoje szanse na znalezienie idealnego kandydata na oferowane przez nas stanowisko.
Zdalna praca rządzi się swoimi prawami. Nie jesteśmy zmuszeni do tkwienia przy biurku w korporacji i nikt nie rozlicza nas z przesiedzianych za nim godzin. Jednak wielu freelancerów niewolę biurka zamienia na niewolę kanapy. Pora więc poznać potencjał naszej pracy i przekonać się, że obowiązki możemy wykonywać właściwie wszędzie.
Na podjęcie decyzji o prowadzeniu e-biznesu bardzo często wpływ mają koszty inwestycji i obawa przed towarem zalegającym w magazynie. W przypadku ograniczonego budżetu, dropshipping oferuje możliwość rozpoczęcia czy w ogóle prowadzenia działalności bez ponoszenia obciążeń finansowych, wynikających z zakupu towaru, jego magazynowania, wysyłki i całej związanej z tym obsługi logistycznej.
Zakup mieszkania nie należy do najprostszych zadań do wykonania. Jest to inwestycja często na całe życie. W związku z tym warto poświecić więcej czasu, aby uniknąć potencjalnych problemów oraz zwrócić baczną uwagę na niektóre kwestie.
Jeżeli posiadamy działki, domy, mieszkania lub dowolnego obiektu, który postanowiliśmy sprzedać, powinniśmy skorzystać z pomocy kogoś, kto poprowadzi nas przez wszystkie elementy procedur związanych z tym przedsięwzięciem.
W pracy istotna jest nie tylko wysokość wynagrodzenia i atmosfera w zespole. Nie mniej ważny element to dobry szef. Taki, który jest otwarty na rozwój pracowników i ich potrzeby. W jaki sposób rozpoznać go już na rozmowie kwalifikacyjnej?
Czy niektóre teksty sprawiają, że ogarnia cię senność? Tak samo czuje się rekruter czytający CV, które wyglądem przypomina rozprawę naukową - dużo mądrych słów, mało akcji. Aby CV przyciągało uwagę pracodawcy, powinno być dynamiczne. Jak można osiagnąć ten cel?
Różnica pomiędzy wypowiedzeniem a porozumieniem stron jest znaczna. W pierwszym przypadku to jedna ze stron (pracownik lub pracodawca) określa, że nie chce dalej współpracować z drugą stroną.
Wysyłasz dziesiątki CV, następnie chodzisz na rozmowy kwalifikacyjne. Jednak po pierwszym spotkaniu z pracodawcą kontakt się urywa. Jaki może być tego powód? I co zrobić, by rekruter zadzwonił z zaproszeniem na drugi etap kwalifikacji?