Favore.pl

Informacje o użytkowniku "FreeDOOM"

Informacje o użytkowniku "FreeDOOM"

Wyślij zapytanie Zobacz opinie lub Wystaw opinię Obserwuj
Kontakt
- dane niedostępne -
Rejestracja
16 mar 2011, 10:37
STATYSTYKI
  • Opini pozytywnych 0
  • Opini neutralnych 0
  • Opini negatywnych 0
  • Aktywnych usług 0
  • Aktywnych produktów 0
  • Wpisów na forum 28
  • Wpisów w bazie wiedzy 0
1 2 3 z 3  
Bez składek ZUS choć jesteś w ewidencji
  • więcej Dość interesująca sprawa, ale wyrok zostanie podważony, bo inaczej ludzie by nie płacili składek. Zawsze mogliby tak wykombinować, aby udowodnić, że akurat nie prowadzili firmy bo.... i tu każda wymówka byłaby dobra. Z drugiej strony trzeba przyznać rację temu kto nie che płacić na ZUS bo faktycznie nie prowadził firmy. Tylko to raczej wina tego kogoś, że nie wyrejestrował biznesu z ewidencji.
Jak napisać pozew o zapłatę
  • więcej W przypadku spółki cywilnej to może być prawdziwa masakra, bo jeśli wspólników jest kilka trzeba podać nazwiska i imiona wszystkich. "Oznaczenie strony, którą jest osoba fizyczna mająca status podmiotu gospodarczego powinna polegać na podaniu jej imienia i nazwiska, natomiast gdy stroną jest spółka cywilna - imion i nazwisk wszystkich wspólników (art. 126 § 1 k. p. c.) oraz jej nazwy lub przynajmniej określenia spółka cywilna" - wyrok sądu apelacyjnego z 1992 roku I ACr 157/92. Nie widziałem aby w tym wyroku było wspomniane coś o adresie zamieszkania.
Świadczenie pielęgnacyjne a gospodarstwo rolne
  • więcej Świadczenie pielęgnacyjne, chodzi o te 520 zł? Nie wiem, ale według mnie nie można podejmować żadnej pracy zarobkowej. Tak przynajmniej słyszałem, ale w szczegółach się nie orientuję.
Bon żywnościowy a ZUS i podatki
  • więcej Kwestia oskładkowania bonów została uregulowana przepisami rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z 18 grudnia 1998 r. w sprawie szczegółowych zasad ustalania podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe (Dz.U. nr 161, poz. 1106 ze zm.). Ale jak to u nas bywa, nic nie jest jasne i proste. Może trochę się rozpiszę, ale co nie co postaram się wyjaśnić. Art. 232 Kodeksu pracy wskazuje, że pracodawca jest obowiązany nieodpłatnie zapewnić pracownikom zatrudnionym w warunkach szczególnie uciążliwych odpowiednie posiłki i napoje, jeżeli jest to niezbędne ze względów profilaktycznych. Z kolei rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 28 maja 1996 r. w sprawie profilaktycznych posiłków i napojów (Dz. U. nr 60, poz. 279) mówi, że zakres obowiązków pracodawcy związany z zapewnieniem tego rodzaju świadczeń uzależniony został od uciążliwości pracy pracownika np. temperatury w miejscu wykonywania pracy. I teraz najważniejsze, bo nie każde wydanie pracownikowi w czasie pracy posiłku należy uznać za wypełnienie przez pracodawcę obowiązku nałożonego art. 232 kodeksu pracy. W § 3 rozporządzenia z dnia 28 maja 1996 r. określono grupy pracowników zatrudnionych w warunkach szczególnie uciążliwych, którym pracodawca obowiązany jest posiłki te zapewnić. Natomiast zgodnie z § 5 ww. rozporządzenia stanowiska pracy, na których zatrudnieni pracownicy powinni otrzymywać posiłki i napoje, oraz szczegółowe zasady ich wydawania, a także warunki uzasadniające zapewnienie posiłków w sposób, o którym mowa w § 2 ust. 2, ustala pracodawca w porozumieniu z zakładowymi organizacjami związkowymi. Takie posiłki są wolne od podatku - art 21 ust. 1 punkt 11b ustawy o PIT. Czy podlegają oskładkowaniu? W piśmie z 19 listopada 2004 roku Ministerstwo Polityki Społecznej sygn. DUS-400-169-WB/04 stwierdziło, że nie podlegają zwolnieniu ze składek na mocy powołanego przepisu bony żywieniowe, które mogą być realizowane w sieciach handlowych. A sieci handlowe to sklepy, markety itd. Według mnie jeśli pracownik realizuje bon w sklepie lub ma taką możliwość to niestety trzeba to oskładkować.
Ślub w plenerze
  • więcej Wszystkie te sceny z bajkowych ślubów na plaży czy w balonie to na pewno nie w POlsce. Może w USA takie cudactwa się praktykuje ale nie u nas. I w sumie dobrze. Jak ktoś dobrze wspomniał mielibyśmy cyrk a nie ślub. Może kościelny ślub w bikini z welonem na głowie. Żałośnie by to wyglądało.
Czy pracownik płaci podatek od firmowego transportu?
  • więcej Zupełnie inaczej sytuacja by wyglądała, gdyby pracownik otrzymywał dopłaty do przejazdu. Wtedy wszystko byłoby proste i łatwo można by przypisać przychód do pracownika. I tą drogą powinny iść firmy. Wtedy nie byłoby żadnych sporów z fiskusem odnośnie poruszonego tematu.
Czy firma może kontrolować pracę na służbowym komputerze?
  • więcej Firma ma zawsze prawo kontrolować jak wykorzystywany jest jej majątek rzeczowy i intelektualny. Co do e-maila to kwestia jest powiedzmy sporna, bo z jednej strony skrzynka e-mail jest własnością firmy tylko użyczona komuś, ale z drugiej mogą przychodzić też prywatne e-maile.
Jaka jest różnica między zaliczką a zadatkiem
  • więcej Te wszystkie zapisy kodeksowe można dowolnie modyfikować. Zadatek jest tylko wtedy kiedy przekazywany jest w chwili podpisywania umowy. Odstąpienie proszę bardzo - można zapisać o zwrocie zadatku nie w podwójnej kwocie, ale w poczwórnej, o ile druga strona na takie warunki przystępuje. Inna sprawa, że ewentualne roszczenia przedawniają się po 10 latach, i 3 lata przy prowadzonej działalności. Wydaje mi się, że zadatek jest lepszy dla wykonującego usługę, bo temu co zleca nie opłaca się to. Przy odstąpieniu od umowy zlecający nie dostanie zwrotu kasy.
Czy można zrezygnować z osobistego odbioru listu poleconego?
  • więcej Ja czytałem, że listy z sądu listonosz sam podpisze za nas i wrzuci nam do skrzynki. Takie rozwiązanie przygotowała Komisja Przyjazne Państwo. Złożymy na poczcie oświadczenie, że chcemy aby listonosz wrzucił nam list np. z sądu do skrzynki i wtedy uzna się go za doręczony co oczywiście wywołuje skutki prawne. I tu może być problem bo jak wyjedziemy a list zostanie dostarczony to kłopoty murowane. Nie wiem czy to aż takie ułatwienie.
Kiedy firma musi rozebrać obiekt budowlany
  • więcej To jest tak, że jak nie wykona się nakazu rozbiórki wtedy nadzór budowlany może poprzez kary zmusić firmę czy osobę fizyczną do rozbiórki. A kary są dotkliwe i szybko przychodzi chęć na wykonanie nakazu rozbiórki. Zgodnie z art. 121 § 4 i 5 ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji, nadzór budowlany może nałożyć grzywnę jednorazową na inwestora, który zwleka z wykonaniem nakazu rozbiórki. Wysokość kary liczymy tak Kara=powierzchnia zabudowy budynku lub jego części, objętego nakazem przymusowej rozbiórki * i 1/5 ceny 1 mkw. powierzchni użytkowej budynku mieszkalnego, ogłoszonej przez prezesa Głównego Urzędu Statystycznego na podstawie odrębnych przepisów do obliczania premii gwarancyjnej dla posiadaczy oszczędnościowych książeczek mieszkaniowych (§ 5.) Aby obliczyć wysokość kary trzeba mieć cenę 1 m.kw powierzchni użytkowej budynku mieszkalnego podawanej przez GUS oraz informację jaką powierzchnię trzeba rozebrać. jeśli jest to np. 100 m.kw a cena 1 m.kw za IV kw 2010 wynosi 3979 zł to kara wynosi kara= 100*(3979zł * 1,5)= ok. 79500 zł, Za takie pieniądze można kupić całkiem niezły samochód.
1 2 3 z 3  
OPINIE O UŻYTKOWNIKU
W trosce o wiarygodność opinii oraz reputację usługodawców rejestrujemy adresy IP komputerów, z których wystawiane są opinie.
Użytkownik wystawiający opinię proszony jest również o podanie danych kontaktowych, które nie są jednakże weryfikowane.