Favore.pl

Informacje o użytkowniku "Zakasowany"

Informacje o użytkowniku "Zakasowany"

Wyślij zapytanie Zobacz opinie lub Wystaw opinię Obserwuj
Kontakt
- dane niedostępne -
Rejestracja
5 lut 2011, 23:44
STATYSTYKI
  • Opini pozytywnych 0
  • Opini neutralnych 0
  • Opini negatywnych 0
  • Aktywnych usług 0
  • Aktywnych produktów 0
  • Wpisów na forum 27
  • Wpisów w bazie wiedzy 0
1 2 3 z 3  
Co sadzicie o kupowaniu pustych faktur?
  • więcej Tak z reguły ogłaszają się dobroczyńcy "Tanio sprzedam koszty. Od zaraz". "Dam faktury VAT legalnie, pewnie". "Firma da koszty, tanio i dyskretnie" W samym 2010 roku wykryto wyłudzenia ma dziesiątki miliony złotych, a to kropla w morzu. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że gdyby nie lewe faktury, to wpływy podatkowe wystarczyłyby do załatania dziury budżetowej, jeśli nie całej to przynajmniej sporej większości.
Jak przekształcić działkę rolną na budowlaną?
  • więcej Samo odrolnienie nie wystarczy do budowy np. domu innego niż gospodarstwo rolne. Taki grunt należy jeszcze wyłączyć z produkcji rolnej tj. zmienić zapis w ewidencji gruntów i budynków. To dopiero są koszty, wiem że astronomiczne. Im wyższa klasa gruntu tym opłata większa.
Jak zatrudniić pracowników ze Wschodu
  • więcej W Polsce niby się takiego gościa zza Wschodu zatrudnia a później myk do Niemiec czy Włoch pracować na czarno. Proceder jest taki, że firma zgłasza chęć zatrudnienia kilkuset pracowników a de facto zatrudnia kilku. Reszta jest wywożona za granicę, gdzie pobiera się od nich "prowizję" od pracy a warunki pracy są skandaliczne. Tak robią głownie mali kombinatorzy bo porządne firmy nie mogą sobie na to pozwolić.
Koniec lokat antybelkowych
  • więcej Wiele ustaw coś im przecieka przez ręce. Przetargi dla wojska - ustawy nie będzie to przetargów też. Ludzi będą wywalać na ulicę, bo kończy się okres ochronny i zacznie chyba w listopadzie obowiązywać wyrok Trybunału. Nowych przepisów na razie nie widać, choć są tylko zarysy projektów. Co obecny rząd robi, że nic nie robi. Może to wszystko przez te komisje i inne dziwne raporty o Smoleńsku tak przystopowały prace sejmu, że nie mają czasu zajmować się sprawami ważnymi.
Zbiorowy pozew za regulamin e - sklepów
  • więcej Nie mam zamiaru bronić e-sklepów bo one święte nie są, ale to niestety takiego prawa jakie mamy. Działania takie są zgodne z obecnie obowiązującym prawem i niestety nie można zarzucić jakiejś nielegalnej działalności temu prawnikowi ani jego imitacjom. Ewentualnie zostaje art 5 k.c - nie można ze swego prawa robić użytku. Druga opcja jest taka, że ci co nie dostali pozwu powinni jak najszybciej zmienić zapisy swoich regulaminów.
Które usługi edukacyjne są bez VAT?
  • więcej Ze zwolnienia VAT korzystają te podmioty które oferują kursy kształcenia czy wychowania (mogą być osobno) jeśli są wpisane objęte systemem oświaty. Jakaś firma miała właśnie problem czy po zmianie przepisów korzysta ze zwolnienia czy nie. "Firma specjalizującą się od 20 lat w edukacji informatycznej. Oferta edukacyjna Wnioskodawcy obejmuje ok. 600 autorskich i autoryzowanych szkoleń dla użytkowników i profesjonalistów IT, a także szkolenia biznesowe z zakresu zarządzania organizacją, zarządzania projektami i analizy procesów biznesowych. Firma oferuje także szkolenia z zakresu doskonalenia umiejętności osobistych i społecznych. Firma prowadzi placówkę kształcenia ustawicznego - kursy, szkolenia w zakresie związanym z informatyką, która jest wpisana do ewidencji szkół i placówek niepublicznych prowadzonej przez Miasto. I tu tylko wybrane pytania tej firmy do fiskusa *Czy świadcząc usługi edukacyjne, takie jak kursy, czy seminaria na zasadach i warunkach opisanych w stanie faktycznym, Wnioskodawca może korzystać ze zwolnienia z VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy o VAT... * Czy świadcząc usługi szkoleniowe stanowiące szkolenia zawodowe lub szkolenia przekwalifikowania zawodowego na rzecz podmiotów publicznych, takich jak ministerstwa, jednostki samorządu publicznego, szkoły, szpitale, Wnioskodawca może wystawiać faktury zwolnione z VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. c ust. o VAT... I odpowiedź Izby Skarbowej z Warszawy - kwiecień 2011. IPPP3/443-95/11-4/JK Szkolenia realizowane przez Wnioskodawcę w celach zawodowych lub przekwalifikowania zawodowego spełniają definicję usług kształcenia zawodowego lub przekwalifikowania zawodowego. Wnioskodawca świadcząc usługi szkoleniowe stanowiące szkolenia zawodowe lub szkolenia przekwalifikowania zawodowego (inne niż wymienione w pkt 26) na rzecz podmiotów publicznych, takich jak ministerstwa, jednostki samorządu terytorialnego, urzędy pracy, szkoły, szpitale może wystawiać faktury zwolnione z podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. c ustawy. Teraz to jest już prostsze rozeznać się co jest zwolnione a co nie, ale jeszcze 3 miesiące temu to mógłbym spory problem.
Jaka stawka VAT na montaż rolet
  • więcej Dziwne może nie, ale raczej zaskakujące. Rzadko się zdarza, że taka sama izba w tym samym dniu wydaje interpretacje w podobnych sprawach. Nie powinno to jednak dziwić, bo te przepisy vatowskie są tak pokręcone, że trudno się połapać.
Jaka stawka VAT na montaż rolet
  • więcej Niestety jak ktoś chciał montować rolety materiałowe, żaluzje i inne moskitiery to powinien to zrobić w zeszłym roku - wtedy zapłaciłby 7 procent vat. Teraz jest to 23 procent i potwierdzają to już dyrektorzy zib skarbowych w wydawanych interpretacjach. Oto jedna z nich z maja 2011 roku. "Wnioskodawca jest producentem rolet okiennych zewnętrznych aluminiowych oraz rolet wewnętrznych materiałowych. Produkuje rolety okienne zewnętrzne aluminiowe i sprzedaje je stosując stawkę podatku VAT 23%, a w przypadkach kiedy wyprodukowane rolety montowane są przez pracowników firmy w budynkach mieszkalnych wystawiana jest faktura na usługę montażu rolet okiennych (cena usługi obejmuje koszt rolety i montażu) i zastosowana jest stawka podatku VAT 8%." Zdaniem Wnioskodawcy, usługa obejmująca montaż w budynkach mieszkalnych rolet zewnętrznych zarówno z własnej produkcji, jak i zakupionych do montażu podlega opodatkowaniu stawką obniżoną VAT w wysokości 8%, czyli tą niższą preferencyjną. I ZONK, fiskus widzi sprawę inaczej, a dokładnie to, że właściwą stawką jest 23 procent. Fiskus z Poznania stwierdzi tak "Należy zauważyć, iż sama usługa montażu czy też instalacja poszczególnych towarów nie może być traktowana jako remont, modernizacja, czy też termomodernizacja. Dopiero w połączeniu z zespołem innych czynności, w wyniku których podnosi się bądź też przywraca poprzedni stan techniczny czy wartość użytkową budynku lub lokalu, można traktować jako usługę remontu, modernizacji lub termomodernizacji, o których mowa w ustawie. Mając na uwadze powyższe w świetle obowiązujących przepisów stwierdzić należy, że zarówno do sprzedaży zewnętrznych, aluminiowych rolet okiennych, jak i do usług polegających na montażu tych rolet w budynkach mieszkalnych zastosowanie ma stawka 23%, bowiem czynności te nie stanowią usług wymienionych w art. 41 ust. 12 ustawy o podatku od towarów i usług." Sam montaż to nie remont!!! Poznań, ILPP1/443-240/11-2/MP, 6 maj 2011
Uzupełnienie emerytury o pracę na roli
  • więcej Ważne jest też ile się pracowało czyli w jakim wymiarze. W systemie pracowniczym okres pracy to 8 godzin (cały etat), ale tak tego się nie liczy przy okresach uzupełniających. Z wyroków sądowych wynika, że aby zaliczyć pracę w gospodarstwie rolnym do stażu emerytalnego zainteresowany musiał: pracować - stale i nie przerwanie -minimalnie przez połowę wymiaru czasu pracy czyli min 4 godz. dziennie. Takie stanowisko zająć SN w wyroku z 1997 roku. Wyrok z dnia 28 lutego 1997 r. II UKN 96/96 Na podstawie przepisu art. 5 ustawy z dnia 17 października 1991 r. o rewaloryzacji emerytur i rent, o zasadach ustalania emerytur i rent oraz o zmianie niektórych ustaw (Dz. U. Nr 104, poz. 450 ze zm.) okresy pracy domownika w gospodarstwie rolnym przed dniem 1 stycznia 1983 r. uwzględnia się przy ustalaniu uprawnień emerytalo-rentowych, gdy była wykonywana w wymiarze nie niższym niż połowa ustawowego czasu pracy. [b]KasaMova mylisz się i nie trzeba było opłacać żadnych składek za domownika[/b] We wspomnianych wyroku z 1997 roku sąd zauważył, że przed dniem 1 stycznia 1983 r. nie istniał obowiązek opłacania składki na ubezpieczenie społeczne rolników za domownika, a więc pracę w gospodarstwie rolnym można uwzględnić na podstawie art. 5 ustawy o rewaloryzacji wówczas, gdy była wykonywana w wymiarze nie niższym niż połowa pełnego wymiaru czasu pracy.
Czy można zwolnić kogoś w okresie ochrony przedemerytalnej
  • więcej [cytat=ZUS] Przykładem może być kolejarz dla które wiek emerytalny wynosi 60 lat - tak stwierdził SN w wyroku z 29 lipca 1997 (I PKN 227/97), a dla górnika to tylko 50 lat - też wyrok SN tylko z 5 lutego 2004 r. (I PK 348/03). [/cytat] Tylko to tyczy się do urodzonych przed 1949 r. (obecnie mogą być to tylko mężczyźni), a także do urodzonych później, którzy korzystają z emerytury w obniżonym wieku. Później zmieniają się zasady emerytalne. Od 2009 roku dotyczy to kobiet kończących 60 lat. Od 2014 r. na nowych zasadach zaczną też przechodzić na emerytury mężczyźni w wieku 65 lat. Zgodnie z art 24 ust. 1 ustawy z 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z FUS (DzU z 2009 r. nr 153, poz. 1227 ze zm., dalej ustawa emerytalna) ubezpieczonym urodzonym po 31 grudnia 1948 r. przysługuje emerytura po osiągnięciu wieku emerytalnego. Dla kobiet jest to 60 lat a dla mężczyzn 65 lat. Jednym słowem będzie liczył się tylko wiek dla nabycia emerytury a nie staż.
1 2 3 z 3  
OPINIE O UŻYTKOWNIKU
W trosce o wiarygodność opinii oraz reputację usługodawców rejestrujemy adresy IP komputerów, z których wystawiane są opinie.
Użytkownik wystawiający opinię proszony jest również o podanie danych kontaktowych, które nie są jednakże weryfikowane.