Favore.plForumCzas wolny, o turystyce i sporcie

Wyjazd na wakacje - samemu czy z biurem?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Wyjazd na wakacje - samemu czy z biurem?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Bandito 22 lip 2010, 1:34
    Witajcie!
    Zaczynam organizować urlop dla siebie i rodzinki, w tym roku marzy nam się Teneryfa. Zastanawiam się tylko czy nie odważyć się załatwiać wczasów (przelotu, hotelu) na własną rękę, zetknąłem się z opiniami, że to się bardziej opłaca niż korzystanie z usług biura turystycznego. Jakie są Wasze opinie?
    Cytuj
  • benefitka 22 lip 2010, 6:01
    Na pewno się bardziej opłaca. Wiadomo, że biura biorą pieniądze za pośrednictwo, więc za te same pieniądze możesz mieć lepszy hotel i wycieczkę, albo po prostu zaoszczędzić. Pytanie tylko czy masz czas i cierpliwość, żeby wszystko samemu organizować? Jest z tym sporo załatwiania...
    Cytuj
  • backpacker 22 lip 2010, 7:55
    Dokładnie, wszystko zależy na ile sam będziesz w stanie zorganizować sobie wycieczkę marzeń i sam się na niej dobrze bawić, zamiast ciągłego załatwiania kolejnych rzeczy i zamartwiania się jak coś nie wypali. W biurze masz wszystko podane na tacy, do tego dostajesz przednika na miejscu, masz pełen relaks, a jak się coś nie podoba, to zawsze możesz złożyć reklamację przymrużenie oka
    Cytuj
  • biwo 22 lip 2010, 9:51
    backapcker, piszesz tak, jakbyś nie znał realiów i nie wiedział, jak biura podróży działają. Minimum kosztów, maksimum zysków. Wycieczka jest zawsze dużo droższa, niż w rzeczywistości, do tego całe to naciąganie na wycieczki fakultatywne itp. A reklamacje rzadko kto uwzględnia, więc to żaden argument.

    Chcesz mieć wakacje marzeń to sam je sobie zorganizuj... Wiadomo, że zajmie Ci to więcej czasu, ale masz kontrolę na co wydajesz pieniądze, wiesz na czym chcesz i możesz oszczędzić, a na co wolisz wydać więcej pieniędzy. Teraz siedząc w internecie załatwisz wszystko - przelot, kwatery, tylko trzeba dobrze szukać.
    Cytuj
  • europejka 22 lip 2010, 11:03
    biwo napisał:backapcker, piszesz tak, jakbyś nie znał realiów i nie wiedział, jak biura podróży działają. Minimum kosztów, maksimum zysków. Wycieczka jest zawsze dużo droższa, niż w rzeczywistości, do tego całe to naciąganie na wycieczki fakultatywne itp. A reklamacje rzadko kto uwzględnia, więc to żaden argument.

    Chcesz mieć wakacje marzeń to sam je sobie zorganizuj... Wiadomo, że zajmie Ci to więcej czasu, ale masz kontrolę na co wydajesz pieniądze, wiesz na czym chcesz i możesz oszczędzić, a na co wolisz wydać więcej pieniędzy. Teraz siedząc w internecie załatwisz wszystko - przelot, kwatery, tylko trzeba dobrze szukać.
    Bardzo dobrze powiedziane! A do tego nigdy nie wiesz, czy biuro nagle nie splajtuje i z wakacji będziesz musiał wracać wcześniej... Różne rzeczy się przecież zdarzają skrzywienie
    Cytuj
  • magnieszka 22 lip 2010, 13:35
    Ja zawsze organizuję sobie wakacyjne wyjazdy sama. Zaczyna się od tanich lotów, a potem już dalej szukam noclegów dla siebie i znajomych, wypożyczamy samochód na miejscu, decydujemy o wszystkim sami i zawsze mamy udany wyjazd. Oczywiście pod warunkiem, że jedzie mała grupa. Kiedyś zdarzyło mi się organizować wyjazd dla 10 osób, to już było trochę ciężkie, żeby wszystko zgrać, wypożyczyć samochody, znaleźć noclegi. W sumie to sam robiłem za małe biuro podróży przymrużenie oka
    Cytuj
  • samuraj 4 lis 2010, 22:09
    Zgodzę się, że fajnie jest sobie samemu zorganizować wyjazd, ale często zdarza się tak, że ludzie kompletnie nie mają czasu na załatwienie wszystkiego albo nie wiedzą jak się za to zabrać. Są też tacy, którym się po prostu nie chce przymrużenie oka Wtedy warto skorzystać z biura - też można fajnie urlop spędzić, a czasem nawet bardzo tanio. Podobnie jest z decyzjami o wyjeździe podejmowanymi z dnia na dzień. Znajomy, który jest wielkim fanem piłki korzysta ostatnio z usług tego biura http://www.sport.travel.pl/ i często o wyjeździe decyduje w ostatniej chwili. A wszystko ma przy tym podane jak na tacy.
    Cytuj
  • easyrider1313 20 lis 2010, 12:50
    ja tam wolę jeździć z biura uśmiech samemu to tylko po Polsce i na Chorwację, no sąsiadujące kraje przymrużenie oka

    -------------------
    [url=http://www.sylwesteroferty.pl]sylwester[/url][url=http://www.zielona-szkola.sylwesteroferty.pl]-[/url][url=http://www.ferie-zimowe.sylwesteroferty.pl]ferie zimowe[/url]

    Cytuj
  • zsp 30 lis 2010, 14:50
    Nie wiem czy opłaca się organizować wyjazd na Teneryfę na własną rękę. Co innego jakieś objazdówki, ale pobyt na jednej wyspie?
    Cytuj
  • pomadka 29 gru 2010, 13:29
    Organizowanie samemu jest dla mnie zbyt ryzykowną sprawą, po części też dlatego, że jestem jeszcze młoda i wiele spraw sprawiłoby mi trudność w załatwianiu. Nigdy jeszcze nie trafiłam na szczęście na niekompetentne biuro podróży, także puki co im będę powierzać swoje wakacje, czy ferie. Właśnie na nadchodzące ferie robię sobie już plany. Chcę wyjechać do Francji lub Hiszpanii zastanawiam się nad wyborem biura podróży. Znajomi ze szkoły polecają mi ok-tours, jako biuro, które poważnie traktuje klientów i nie robi takich sytuacji jak jakieś niedopowiedzenia, itp. Oni organizują kolonie i obozy, także myślę, że na nich się zdecyduję. Mam niewiele czasu, co mnie nie pocieszaprzymrużenie oka.
    Cytuj
1 2 3 4 5 6 7 z 8  
Czas wolny, o turystyce i sporcie - dyskusje na forum